چه نوع نماهایی قابل شستشو هستند

نماشویی نما

تحلیل و بررسی حوزه نماشویی به قدری گسترده و دارای ابعاد گوناگون است، که تصمیم داریم یک مجله کاملا تخصصی و دانش محور در حوزه شستشوی نمای ساختمان ایجاد کرده، و مطالب به روز حاوی اطلاعات عمومی را در اختیار شما مخاطبان سایت گروه ویوپارس قرار دهیم.

در ابتدا بهتر است بدانید که اصطلاح نماشویی به چه مفهوم است و چرا این صنعت وارد کشور شد و چه لزومی برای اجرای ان وجود دارد و در ادامه به نماهای مختلف خواهیم پرداخت و ابعاد مختلف شستشوی نمای ساختمان در هر مورد را به صورت اختصار و کلی تحلیل خواهیم کرد.

در واقع پاکیزگی فضای بیرونی ساختمان به همان اندازه دیزاین داخلی حائز اهمیت است و در عصر مدرن امروز این موضوع دارای ابعاد روانشناختی نیز بوده و برای بنگاه های اقتصادی و خدماتی می تواند تبعات کاری و مالی نیز داشته باشد.

شستن نمای بیرونی در اصطلاح عام و خاص معنا پیدا می کند. به این صورت که در دید مردم عادی تمیزی به وسیله گرفتن اب بر روی سطح نماست. اما در مفهوم خواص و کارشناسان حوزه ساختمان این عمل یک کار کاملا علمی و بر پایه متدهای تحلیلی و ازمایش شده می باشد.

نماشویی یک لزوم غیر قابل انکار

نمای یک ساختمان نشان دهنده هویت ساکنان ان است. به این صورت که همه ما به این نکته رسیده ایم که هر فرد حقیقی و یا حقوقی که به شخصیت خود اهمیت می دهد باید ساختمانی به روز و عاری از کثیفی داشته باشد.

حال این موضوع را در شرکت های بین المللی و هتل ها و مراکز تجاری در نظر بگیرید که تمیزی نما چقدر دارای ارزش می باشد. نماشویی نما از واجبات محسوب می شود و کوتاهی در این موضوع می تواند به کسب و کار مورد نظر اسیب های جدی وارد کند.

فکر کنید در یک خیابان به دنبال یک مرکز خرید هستید ، در ابتدا چه چیزی شما را مجاب به انتخاب می کند و چه چیزی در ذهن شما در ابتدای قضیه مورد توجه می باشد ، ایا غیر از این است که همه چیز در ابتدا فقط تمیزی نمای ساختمان است و سپس به داخل این مجموعه اندیشیده اید.

در واقع این خدمت معجزه ای است که این مهم را محقق می سازد و در ابتدا به صورت سنتی اجرا می شد اما با ورود دستگاه های پیشرفته و مواد ترکیبی ازمایشگاهی و استاندارد این حوزه به مرحله صنعتی رسید و امروزه می توان گفت به عنوان یک نیاز لوکس در اقشار مختلف جامعه شناخته می شود.

زمانی که می گوییم شستن سطح نما به عنوان نیاز لوکس شناخته می شود منظور این است که در درجه دوم اهمیت اقتصادی قرار دارد و تنها افرادی قادر به اجرای ان هستند که از بودجه مالی مناسبی برخوردارند اما برای دیگر سطوح زندگی نیز روش هایی را در نظر گرفته ایم که در ادامه به انها خواهیم پرداخت.

چه نماهایی را می توان شست

بحث اصلی این مقاله تحت عنوان چه نماهایی قابل شستشو هستند بود، که بهتر است در یک پاراگراف به این سوال پاسخ کارشناسی دهیم، و در ادامه به سه سطح اصلی نماشویی ساختمان بپردازیم.

بلا استثنا تمامی نماها از جمله آجری ، کامپوزیت ، سیمانی و انواع سنگ شامل تراورتن و دهبید و نماهای شیشه ای و فریم لس قابلیت شستشوی صد در صدی را دارند که به چند نکته دقت کنید.

در نمای سنگی از سیلیس برای از بین بردن لکه ها و کثیفی ها در درزهای بالایی استفاده می شود و در شستشوی نمای کامپوزیت نیز از ماده دیسکلر به شدت کارایی داشته و در نمای ساختمان به شکل اجری تمامی مواد uf و cip تا پولیش و نانو کاربرد داشته و در نماهای شیشه ای نیز برای شستشو سطوح از مواد پاکننده مخصوص استفاده می شود.

ما گفتیم که شستشوی نما را به سطح دسته می توان تقسیم بندی کرد که به صورت زیر است:

نماشویی درجه یک که با دستگاه سندبلاست و تزریق مواد مذکور اجرایی می شود و در پایان پروژه نانوکاری و عایق بندی عملیاتی می شود و نتیجه به شدت ایده ال است  و تا پنج سال ضمانت ماندگاری تمیزی کامل ارائه می شود.

شستشوی نمای درجه دو که با دستگاه سندبلاست و بدون نانو و پولیش اجرایی می شود اما از مواد دیگر استفاده شده و تمیزی بالایی را در پی دارد اما ضمانتی ارائه نمی شود و ماندگاری شفافیت حدود یک سال است.

سطح درجه سه شستشوی نمای ساختمان با دستگاه واترجت و با فشار بسیار پایین ، بر روی نمای سنگی یا اجری و یا کامپوزیت تنها در جهت یک تمیزی حداقلی  و برداشتن گرد و خاک و الایندگی ها سطحی عملیاتی میشود و هزینه ای به مراتب کمتر دارد.

متاسفانه در هر کسب و کاری شیادان جولان داده و میزان کارایی را زیر سوال می برند برای درک این موضوع یک مثال عینی می زنیم تا شاید با این مسئله بهتر اشنا شوید.

در یک پروژه نماشویی در تهران ما با یک نوع جدیدی از کلاه برداری رو به رو شدیم به این صورت که پیش از حضور تیم ما برای شستن نمای اجری از مواد غیر استاندارد و دستگاه های واترجت استفاده شده بود و سطح اجر در یک مدت کوتاه دچار سطوح نمک زده و به شدت کدر تبدیل شده بود.

اما ماجرا از این قرار بود که کارفرما برای شستن ساختمان خود از قیمت پایین و افراد نامعتبر استفاده کرده و به دلیل عدم تخصص این افراد و سنتی محور و همچنین سودجو بودن به جای استفاده از دستگاه سندبلاست از دستگاه های درجه سه و همچنین به جای استفاده از سیلیس خالص از مواد ترکیبی خود ساخته استفاده کرده و یک فاجعه به بار اورده بودند.

برای نانو کاری سطح نما نیز با زرنگی تمام از ترکیب چند ماده شیمیایی غیر مجاز بهره برده و سطح نما را پس از مدتی از حالت عادی خارج کرده و کارفرما را مجبور به هزینه دوباره نماشویی ان هم به علاوه هزینه ترمیم کرده بودند.

از شما صمیمانه تقاضا داریم که برای خدمات شست و شوی اپارتمان با ارزش خود فریب افراد و قیمت های پایین را نخورید و اگر قصد اجرای نماشویی را دارید به یک شرکت یا گروه معتبر با رزومه قوی مراجعه کنید.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ