چالش های نماشویی با طناب در فصل گرما

باید بدانید که در فصل گرما به دلیل تابش مستقیم نور خورشید و سریع تر خشک شدن مواد به کار رفته در شیشه شویی ساختمان این امکان وجود ندارد که روند کار به صورت عادی پیش رود که در این بخش به چالش های پیش رو خواهیم پرداخت.

در زمان اجرا و پیاده سازی نما اگر فقط به زیبایی توجه کنید و اصول مهندسی و استفاده از متریال مناسب برای پیاده سازی نما را در نظر نداشته باشید ممکن است شما را با چالش های نماشویی در گرما رو به رو کند.

یکی از چالش های نماشویی در گرما این است شما را با ایرادات نما رو به رو می کند و ممکن است مدت زمان بیشتری را برای برطرف کردن آن ها به خرج داده و در بعضی از مواقع هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

بررسی شیشه شویی در فصل گرما

نمای شیشه ای این روزها در بیشتر برج های تجاری و حتی مسکونی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و مورد علاقه بیشتر معماران و سازندگان ساختمان های بلند مرتبه قرار گرفته است، علاوه بر زیبایی چشم نوازی که به ساختمان می دهد با توجه به مزیت نورگیری بالایی که به ساختمان می دهد در مصرف انرژی برق نیز بسیار مناسب است.

البته شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ممکن است در فصل تابستان این مزیت تبدیل به عیوب این نوع از نما شده و با توجه به جذب نیرو و گرما مصرف انرژی را نیز بسیار بالا برده و هزینه های شما را به شدت افزایش دهد. اینجاست که شما را به مطلبی که در قسمت قبلی بیان کردیم ارجاع می دهیم و دوباره می گوییم که ساخت و پیاده سازی نما حتما باید توسط مهندسین مجرب و ماهر انجام شود.

ایراد این نوع از نما با ورود نما های دو پوسته و استفاده از شیشه های هوشمند الکتروکرومیک کاملا بر طرف شده و دیگر نیازی نیست نگرانی بابت این موضوع داشته باشید. در این سبک از شیشه با توجه به دو لایه بودن علاوه بر کاهش مصرف انرژی و نورگیری بالای ساختمان انرژی نیز جذب نمی شود و بعد از برخورد با شیشه منعکس شده و گرما وارد نمی شود.

ممکن است نمای شما از شیشه ها معمولی باشد در این صورت ممکن است بعد از شستشو و انجام پروسه شیشه شویی دچار کدری و خط و خش شود. البته این پایان ماجرا نمی باشد و اگر کادر اجرا تجربه کافی را نداشته باشند ممکن است این ایرادات بسیار واضح شده و حس کثیفی را به شما القا کند.

نکته خیلی مهمی که در انجام این پروسه وجود دارد استفاده از تی های با دسته های کوچک و پارچه هایی با جس خوب و تعویض سریع آن ها می باشد همچنین استفاده از مواد مناسب نیز بسیار حیاتی می باشد، زیرا هستند شرکت هایی که از ریکا و دیگر شوینده های ارزان قیمت برای این کار مهم استفاده می کنند که ممکن است آسیبی نیز به شیشه ها وارد کند.

توصیه ما به شما این است حتما از خدمات مراکزی استفاده کنید که علاوه بر داشتن کادری مجرب، تخصص و تجربه لازم را نیز داشته باشند که بتوانند پیش از شروع عملیات، مشاوره لازم را به شما ارئه دهند و در این مسیر تا انتها کنار شما بمانند.

آسیب های تابش خورشید بر سنگ نما

با توجه به تغییرات اقلیمی که رخ داده است در بعضی از زمان ها قدرت تابش نور خوردشید به حدی بالا است که این انرژی و گرمای زیاد ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به نما ساختمان وارد نمایید. علاو بر گرما از آسیب هایی که آلاینده و ذرات معلق بر روی سنگ ها می گذارند نمی توان چشم پوشی کرد.

با توجه به اهمیت کیفیت سنگ، برای نما باید از سنگی استفاده شود که مناسب محیط و محلی باشد که مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال باید از متریالی استفاده شود که بتواند در برابر گرما مقاوم باشد و دچار سوختگی و رنگ پریدگی نشود.

از دست دادن یا کمرنگ شدن و همچنین زیبایی اولیه در سنگ نما بسیار شایع بوده، زیرا در زمان خرید دقت کمتری به خرج داده اید و در بعضی از مواقع شاید بخاطر ارزانی سنگ نامرغوبی را انتخاب کرده باشید که متاسفانه شما را با این معضلات رو به رو کرده است.

نانو و پولیش دو راهکار محافظتی در نماشویی فصلی

نانو راهکار بسیار مناسبی می باشد که شما را از هزینه های دوباره در بازه زمانی کم نجات می دهد. برای استفاده از مواد نانو در شیشه لازم است که شیشه ها توسط طناب کار شسته شده و کثیفی ها و آلودگی از روی آن ها برداشته شده باشد. سپس با استفاده از دستمال های مخصوص مواد نانو را بر روی شیشه ها می کشند و دیگر نگرانی بابت جرمگیری شیشه ها نخواهید داشت.

با توجه به وارونگی هوا در فصل های پاییز و زمستان و به طبع آن افزایش آلودگی و آلاینده ها استفاده از نماشویی ساختمان با نانو بسیار پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است مواد نانو جدای از جرم گیری و جلوگیری از نشستن آلاینده بر روی نما، مزیت های بسیار دیگری نیز دارند. از جمله آن ها می توان به جلوگیری از سوختن و رنگ پریدگی نما اشاره کنیم.

با توجه به ماندگاری بالا این امکان را به شما می دهد تا تعداد دفعات کمتری دست به تمیز کردن نما خود بزنید و کثیفی برو روی آن ببینید. اگر در پروژه شما از مواد اصل و برند استفاده شده باشد با توجه کیفیت و ماندگاری بالای این مواد در بعضی از موارد تا 3 تا 4 سال نمای شما را ایمن نگه می دارند و نیازی به شستشوی آن وجود ندارد.

پولیش علاوه بر خاصیت براقی و افزایش چشمگیر زیبایی سنگ ها این امکان را نیز می دهد که به عنوان مصالح برای استفاده در تعمیرات و رفع ایرادات جزئی سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است پولیش که یک ماده شیمیایی است را باید یک فرد ماهر با استفاده از دستگاه انجام دهد.

البته شما می توانید با هزینه خیلی کمتر با استفاده از آب نما را تمیز کنید ولی قطعا سال بعد باید دوباره با شرکتی برای رفع نیازهای خود تماس حاصل فرمایید.

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ