نماشویی نماهای ترکیبی در تهران

معماری مدرن به سمتی پیش می رود، که طراحان برای ایجاد جلوه های بصری متفاوت در نمای ساختمان از روش های متنوعی مانند، پیاده سازی نماهای ترکیبی استفاده می کنند. تا با ایجاد یک تصویر زیبا از دیزاین خارجی، باعث افزایش بهره وری یک مرکز تجاری یا مسکونی شوند.

شستشوی نمای ترکیبی به مراتب کاری سخت تر و دارای نکات کلیدی و مهمی است؛ که قصد داریم علاوه برای معرفی و ارائه انواع نما به شکل ذکر شده، از روش های نماشویی که کاملا تخصصی است رونمایی کنیم.

شاید عجیب باشد اما اجرای نماهای ترکیبی می تواند در هزینه پروژه به شدت صرفه جویی کند. علاوه بر براورده کردن سلایق مختلف یک متریال بی نظیر را به صاحبان املاک هدیه کرده است، عجیب ترین بخش شستشوی نما به این شکل، مراحل اجرا و نحوه به کارگیری دستگاه های تحت عنوان واترجت و سندبلاست است.

پر کاربردترین نمای ترکیبی که در تهران نیز در حال رواج پیدا کردن است، نما با ترکیب سنگ و کامپوزیت است، که قسمت های برجسته به وسیله ورق های الومینیومی کامپوزیت و بخش های صاف به وسیله سنگ های تراورتن اجرا می شود.

برای نماشویی ساختمان که از ترکیب سنگ و کامپوزیت تشکیل شده است، برای بخش هایی که دارای تراورتن هستند از سیلیس و مواد دیسکلر استفاده می شود، دستگاه مورد استفاده نیز بدون شک سندبلاست است، تا تمامی کثیفی ها و کدری ها را از بین ببرد.

برای قسمت کامپوزیت نیز از مواد uf و cip استفاده می شود، که برای لایه بردای چربی ها و رسوب بهترین گزینه می باشد، البته فراموش نکنید که تمامی موارد اشاره شده برای حالت عادی است. برای تایید نهایی باید کارشناس شرکت نماشویی ویوپارس از محل بازدید کند.

نماشویی نمای ترکیبی سنگ و آجر و چوب

در بین نماهای ترکیبی شاید ترکیب سنگ و آجر کم هزینه ترین ان باشد. در شمال تهران و غرب تهران به نردت مشاهده می شود. مناطق جنوبی بیشترین کاربرد را دارد. البته این را نیز باید گفت که در صورت اجرایی درست و استاندارد یک جلوه بی نظیر به نمای ساختمان خواهد داد.

برای شستشوی نمای ساختمان به صورت سنگ و اجر از سیلیس، دیسکلر و در مواردی پولیش استفاده می شود، که به وسیله دستگاه سندبلاست و با فشار بالای اب شسته می شود، فراموش نکنید که باید در محل برق سه فاز موجود باشد تا بتوان یک نتیجه ایده در نماشویی گرفت.

نمای چوب یا ترموود یکی از نماهای پر خرج می باشد که مهمترین مزیتش زیبایی طرح چوب است، اما از نظر ماندگاری و انعطاف پذیری قابل دفاع نیست. به همین دلیل برخی از طراحان در ساخت نمای ساختمان که سنگ می باشد، مقداری متریال چوب ترمو به کار می برند که هزینه پروژه نسبتا کاهش پیدا می کند.

برای شستشوی نما به صورت چوب و سنگ به شدت باید دقت کرد؛ که قسمت ترموود دچار اسیب نشود و فشار بالا موجب از بین رفتن لایه های رنگ نگردد. برای از بین بردن لکه ها و رسوب و کدری این نوع نما از واترجت استفاده می شود.

مواد مورد نیاز برای شستشوی ساختمان نیز به ترتیب: برای بخش سنگی سیلیس برای بخش چوب ماده مخصوصی به صورت طبیعی تولید می شود و در اختیار شرکت های معتبر قرار دارد استفاده خواهد شد، که یک درخشندگی قابل قبول را در بخش ترموود ایجاد می کند.

مراحل شستشوی نمای ترکیب چوب و کامپوزیت، جی اف ار سی

نمای ترکیبی بعدی که قصد داریم معرفی کنیم؛ ترکیب چوب و کامپوزیت است که برای مراکز رفاهی و رستوران ها می تواند جذاب و قابل توجه باشد، به دلیل عدم انعطاف چوب در ایجاد برجستگی ها و ایجاد اشکال هندسی، از ورق های کامپوزیت برای این منظور استفاده می شود.

برای نماشویی نمای ترکیب کامپوزیت و چوب از دستگاه واترجت با بار 110 استفاده می شود و موادی که در موارد بالا ذکر کردیم می تواند، زیبایی ساختمان را به حداکثر برساند. میزان اسیب پذیری به شدت بالاست اما سرعت شستشوی نما به دلایل ساختاری کاملا استاندارد و مشخص است.

در حدود دو دهه گذشته بهره گیری از نماهای کامپوزیت به شدت در صنعت ساخت و ساز رشد داشته است، اما امروزه و با ورود نماهای جی اف ار سی این نما در حال خارج شدن از دور رقابت بود که طراحان خلاق و معماران زبده با ترکیب این دو نوع یک نمای بی نظیر را رقم زده اند که در هتل ها به وفور مشاهده می شود.

سنگ نیز در ترکیب با نمای جی اف ار سی موفق بوده و کاربرد زیادی در صنعت نما سازی دارد، برای شستشوی نمای ساختمان به این صورت بنا به موقعیت و تایید کارشناس فنی از دستگاه های سندبلاست یا واترجت استفاده می شود و مواد مورد نیاز معمولا همان نوعی است که در بالا ذکر کردیم.

در گذشته که بحث نماشویی به صورت سنتی اجرا می شد، تنها سه نوع نما در تهران وجود داشت که معمولا به صورت تمام سنگ یا اجر و در مواردی به صورت شیشه بود، که برای شستشوی انها نیاز به رعایت نکات زیادی نبود و با تایید کارفرما و دانش مجری کار عملیاتی می شد.

متریال های جدید در انقلاب صنعتی شستشوی نما

اما در دنیای امروز که به دلیل افزایش ذوق بشر برای ایجاد متریال های متنوع برای ایجاد یک تفاوت مخصوصا در کسب و کارهای لوکس مانند تالارها و مراکز اقتصادی دیگر جای بحث برای به روز بودن صنعت پاک سازی ساختمان وجود ندارد.

اگر شما با یک تیم غیر متخصص در این حوزه تماس بگیرید، باید این را بدانید که برای شستشوی نمای ترکیبی تنها دارا بودن اگاهی در زمینه نماشویی کافی نیست و باید اطلاعات کافی در زمینه ساختار و جنس نما نیز وجود داشته باشد و تمامی موارد از همان ابتدا رعایت شود.

شرکت های معتبر این موضوع را به خوبی می دانند، که احتیاط اولین شرط در این نوع پروژه ها می باشد. باید تمامی مراحل با حفظ و رعایت پروتکل های ابلاغی پیش رود و زیاده کاری و یا کمبود دانش فنی و امکانات می تواند یک ضرر بدون بازگشت را ایجاد کند.

ما نیز در ویوپارس این موضوع را درک کرده ایم و با اجرای ده ها پروژه تاکنون توانسته ایم یک قدم پیشرو و ادامه دار را برای تحقق اهداف شرکت پیش ببریم، برای اجرای شستشوی نمای ترکیبی از طناب و داربست استفاده می شود. اما تاکید بر نماشویی با طناب می باشد.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ