نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان، یک مکانیزم کاملا فنی برای از بین بردن هر گونه کثیفی و لکه و الودگی های ناشی از گرد و غبار و همچنین شن و ماسه باقی مانده بر روی نما به وسیله دستگاه های پیشرفته و مواد استاندارد و تایید شده، که برای پیشبرد این حوزه تعبیه و تولید شده است می باشد.

نماشویی از بررسی تا برنامه ریزی و اجرا توسط متدهای علمی و تخصصی و بر اساس تجربه برای گرفتن نتیجه ایده ال بهره می گیرد. بر خلاف دیدگاه عوام تنها اب گرفتن بر روی نمای ساختمان نیست، که در ادامه به تمامی موارد خواهیم پرداخت.
نماشویی ساختمان از اواخر دهه هفتاد به یک نیاز لوکس در مراکز اقتصادی نظیر رستوان ها، هتل ها و مراکز فروش، همچنین شرکت ها و بیمارستان و پس از ان کلیه ساختمان ها تبدیل شد. توجه به این خدمات برای حفظ ظاهر دیزاین خارجی مورد توجه قرار گرفت.

نماشویی ساختمان چیست

خدمات نماشویی به قدری اهمیت پیدا کرد، که شرکت های دانش بنیان دست به کار شده و مواد نانو برای همین منظور تولید و عرضه کردند. امروزه برای حفظ شفافیت و تمیزی نما و همچنین ایجاد یک لایه محافظ از ان استفاده می شود.

نماشویی ساختمان در تهران به دلیل تراکم جمعیتی بالا و وجود برج های عظیم که اکثرا از شیشه نیز تشکیل شده اند، و یا نماهای ترکیبی در انها استفاده شده است. بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

در این خدمات سه پارامتر از اهمیت بیشتری برخوردار است. شامل ایمنی ، دستگاه و مواد ، همچنین بیمه مسئولیت مدنی است. به دلیل اینکه تمامی موارد جانی به عهده مجری است، به همین منظور داشتن بیمه نامه دارای اهمیت زیادی می باشد.

خدمات نماشویی ساختمان در تهران

ارائه خدمات نماشویی ساختمان در تهران توسط گروه معتبر ویوپارس با 10 اکیپ مجهز و کار ازموده انجام می شود. به دلیل الودگی های محیطی و وجود الاینده ها در فصول مختلف سال و همچنین اهمیت بالای زیبایی خارجی ساختمان ها به دلیل قطب اقتصادی بودن کلانشهر تهران، همه چیز را برای فعالیت شرکت نماشویی ساختمان و اجرای پروژه های متعدد محیا کرده است.

یکی از عمده ترین تفاوت های خدمات نما، بدون شک نیروی فنی و همچنین کادر نظارت و برنامه ریزی می باشد. اموزش های اولیه در کنار تجربه افراد می تواند از بروز خطای انسانی تا نود درصد جلوگیری کند.

شرکت نماشویی ساختمان

در واقع در نماشویی تهران مهمترین فاکتور ایجاد تمایز بین شرکت و گروه معتبر و همچنین تیم های نامعتبر همین مسئله حیاتی است. قصد داریم در ادامه به تمامی سوالات و ابهامات پاسخ داده، و شما را برای انتخاب و دریافت خدمات اگاه تر کنیم.

بگذارید با یک مثال کار را پیش ببریم. در یکی از پروژه هایی که برای ما پیش امد و جالب توجه بود، که دانستن ان برای همه کار فرمایان خالی از لطف نیست.

در این پروژه نماشویی با طناب که در خیابان اقدسیه به اجرا درامد، در ابتدا کارفرما تصاویر مربوط به ساختمان را برای ما ارسال کرد. پس از ان گروه تحقیق و مهندس ناظر تیم ما در محل حاضر شده، و با بررسی میدانی نوع سنگ و میزان کثیفی و همچنین برق سه فاز محل کامل بررسی شد. قرار داد مابین دو طرف انعقاد شد.

کار کارشناسی نماشویی ساختمان به گونه ای بود، که سه طناب کار مشغول به کار شدند. از مواد سیلیس برای از بین بردن سنگ ریزه ها و از مواد یو اف و سی ای پی برای لکه زدایی و رسوب زدایی و همچنین برداشتن الاینده ها از سطح استفاده شد. در پایان پولیش اجرایی شده و کار تحویل کارفرما شد. که حدود هفت روز کاری درگیری اجرایی را به همراه داشت.

نکته قابل توجه این پروژه نماشویی، مواد نانو بود. در ابتدا کارفرما مایل به هزینه کردن برای این موضوع نبود، اما با توجیه کارشناسی راضی شده و این مورد نیز انجام شد. نتیجه به قدری بی نظیر بود، که از سه سال گذشته تا به امروز این ساختمان در شفافیت کامل باقی مانده است.

این فقط یک مثال از ده ها پروژه ای است، که ما با موفقیت بالا به پایان رسانده ایم. این مسیر همچنان ادامه دارد. طبق چشم انداز شرکت ویوپارس با تجهیز کامل تر نیروی انسانی و خرید و تهیه دستگاه های پیشرفته تر سندبلاست، همه چیز را برای تصاحب نود درصد سهم بازار محیا کرده است.

ویژگی های شرکت نماشویی ساختمان

یک شرکت نماشویی مجهز باید دارای مجوز کسب، و همچنین قیمت های مشخص و دارای اکیپ های نماشور کاربلد و اموزش دیده و دارای رزومه کامل و مشخص باشد. همچنین از کارشناسان با تجربه حوزه خدمات بهره ببرد.

در واقع رقابت در تهران به دو دسته شرکت ها و گروه های کوچک تقسیم بندی می شود. در حال حاضر شاید به تعداد انگشت شمار شرکت نماشویی مورد اعتماد در تهران وجود داشته باشد.

سه اصل مهم برای خود ما کاملا مشخص است، که در بسیاری از گروه ها به این مسائل اهمیتی قائل نیستند که شامل: مواد مصرفی، کارشناسی اولیه و ایمنی و امنیت جانی نماشور که همه چیز را برای گرفتن نتیجه ایده ال اماده می کند.

نماشویی با سندبلاست

سندبلاست دستگاهی است، با فشار بسیار بالا در پمپاژ اب در سطوح نما که توسط شرکت های المانی در ابتدا معرفی شد، و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفت. این وسیله در صنعت نماشویی ساختمان نیز کارایی بالایی دارد، که در این بخش به این موضوع خواهیم پرداخت.

نماشویی با سندبلاست دقیقا همه ماجرا در شستشوی نما در سطح درجه یک است. در واقع زمانی که این دستگاه وارد میدان مسابقه می شود، که تحول در اجرا به وجود می اورد. که هم دست نماشور را باز می گذارد، و هم کثیفی ها را در حد زیادی بر طرف می کند. در نهایت پیچیدگی یک دستگاه بی نظیر و کاربردی است.

نماشویی ساختمان با سندبلاست نیازمند برق سه فاز است. زیرا موتور محرک این وسیله با برق شهری قابل راه اندازی نبوده، و دلیل اصلی ان قدرت بالا در کنار میزان اب خروجی و لزوم فشار مضاعف برای تزریق اب در سطح نما می باشد.

نماشویی ساختمان با سندبلاست

نماشویی با سندبلاست در اصطلاح نماشورها با این تعبیر بیان می شود، که در صورت قرار گیری دست در مقابل ان، باعث سوراخ شدن و رد شدن اب حتی از دست فرد می شود. این مثال برای اثبات قدرت این دستگاه در لکه بری و رفع کثیفی ها از سطوح است.

نماشویی با واترجت

دستگاه واترجت در نماشویی به عنوان یک وسیله راهبردی در سطوحی که میزان الودگی ها در ان کم بوده و می توان با حداقل فشار تمامی ایرادات را بر طرف کرد استفاده می شود. قدرتی به مراتب کمتر از سندبلاست داشته، و با برق تک فاز نیز قابل راه اندازی می باشد.

در اصل نماشویی ساختمان با واترجت مورد توجه افرادی است، که خواهان هزینه کمتر در کنار نتیجه قابل قبول هستند. در مواقع اضطراری و بودجه های پایین و میزان کثیفی کمتر مورد استفاده شرکت های نماشویی ساختمان قرار می گیرد.

در ابتدای تماس با تیم ما، تمامی توضیحات را در مقایسه واترجت و همچنین سندبلاست در اختیار کارفرما قرار داده می شود. پس از ان حق انتخاب را و اعلام هزینه شستشو با هر دو دستگاه در حیطه تصمیمات فرد قرار گرفته، و پس از ان اقدامات اولیه اعمال می شود.

نماشویی ساختمان با دستگاه واترجت مزایایی نیز دارد، که می توانیم در چهار اصل خلاصه کنیم که شامل:

 • میزان اثر گذاری با واترجت پایین بوده، اما سطوح را کاملا تمیز می کند.
 • قیمت نماشویی با واترجت دقیقا نصف هزینه شستشو با سندبلاست است.
 • زمان اجرای پروژه دقیقا به یک سوم تقلیل می یابد، و در مدت زمان کمتر اجرا می شود.
 • بحث چهارم نیز کارایی با برق تک فاز است. این یک مزیت محسوب می شود و با برق شهری قابل راه اندازی و اجرا می باشد. خطر انسانی در این مورد نیز در واترجت بسیار پایین تر است.

تعیین قیمت نماشویی ساختمان

بحث برانگیزترین بخش هر کسب و کاری با اختلاف قیمت و هزینه خدمات است. حوزه کاری ما نیز از این موضوع مستثنی نبوده، بلکه بسیار بیشتر مورد توجه است. زیرا به دلیل عدم شفافیت و حضور سودجویان و نبود نظارت بر قیمت نماشویی ساختمان این مسئله به یک چالش برای شرکت و گروه ها و حتی کارفرمایان و مردم عزیز تبدیل شده است. کار کارشناسی در ویوپارس این مسئله را کاملا حل کرده است.

در واقع راه حلی که برای این موضوع در نظر گرفته ایم، ایجاد یک نمودار سینوسی و متغیر بر اساس بررسی های کارشناسی و نیازهای مشتری که یک برایند کلی از پروژه را در اختیار گرفته، و قیمت نماشویی ساختمان را بر اساس این فرایند محاسبه کرده و در اختیار مشتری قرار می دهیم.

به زبان ساده تر برای تعیین قیمت و فاکتور دقیق، ما از میانگین هزینه از یک حد پایین تا حد بالا استفاده کرده ایم. حتی کار را سطح بندی کرده، و ردیف های درجه یک تا سه تقسیم بندی شده اند.

باز باید تاسف خورد برای جامعه هدف ما که بدون دانش و اگاهی و صرفا با یک دیدگاه پوسیده نسبت به دریافت خدمات اقدام می کنند. ارزانی و پایین بودن قیمت را فدای کیفیت کرده و از اثر گذاری درست این صنعت بی نظیر جلوگیری کرده، و موجب نارضایتی در پایان کار می شوند.

موارد موثر در قیمت نماشویی ساختمان در تهران کاملا شفاف، در اختیار کارفرما قرار می گیرد. به چند مورد اصلی و مهم اشاره می کنیم:

 • تاثیر استفاده از دستگاه واترجت و سندبلاست
 • مدت زمان اجرای پروژه و تعداد نیرو انسانی حاضر در کارگاه
 • میزان و نوع مواد مصرفی به شدت در قیمت موثر است.
 • بحث نانوکاری یک هزینه جدا را به پروژه اضافه کرده و در فاکتور به صورت جداگانه لحاظ می شود.
 • نوع داربست و طناب نیز در برآورد هزینه پروژه به شدت اثر گذار است.

نماشویی با طناب و بدون داربست

نماشویی ساختمان با طناب روشی است، مبتنی بر علم و تحلیل کارشناسی که علاوه بر بهره گیری از قوانین فیزیک، استاندار سنجی سیستمی را نیز یدک می کشد. به این صورت که سیستم راپل از قطعات و طناب های اصلی و جانبی مقاوم، با قدرت کاهش ضریب خطرات تشکیل گردیده است.

سیستم راپل در نماشویی، نام دیگر شستن ساختمان با طناب است. به مجموعه ابزار مورد استفاده اطلاق می شود، که در جهت نگه داری نماشور در ارتفاع، بدون اسیب جانی و همچنین کاهش ریسک سقوط پیشنهاد شده است.

نماشویی با طناب و بدون داربست

نماشویی ساختمان با طناب از ابتدای دهه هشتاد به صورت تخصصی به شرکت های این زمینه خدماتی پیشنهاد شد. که موجب کاهش صدمات ناشی از کار می گردید. تا حدود زیادی خیال شرکت بیمه، کارفرما و مجری را راحت می کرد. به دلیل بخش های حمایتی در صورت از کار افتادن قسمت های اصلی در راپل، تا به امروز استفاده از این وسیله در تمامی شغل های دارای ارتفاع بالا به شدت رشد داشته است.

نماشویی با طناب از لحاظ زمانی به مراتب دارای ابعاد بهینه تری است. زیرا میزان مانور نماشور در هر ارتفاعی به وسیله راپل امکان پذیر بوده، و به سادگی می تواند با تسلط بر نما و حرکت های افقی و عمودی به وسیله قلاب های تعبیه شده پروژه را اجرایی کند.

نماشویی بدون داربست ممکن است چالش هایی نیز داشته باشد. یکی از این موارد افزایش تنش های ذهنی در هنگام کار است. زیرا وجود داربست تا حدودی از لحاظ روانی فرد را مستحکم تر نگه می دارد.

اما در نماشویی ساختمان بدون داربست ممکن است نماشور احساس رهایی بیشتری داشته، که این تصور از لحاظ کارشناسی اشتباه بوده اما از نظر بازی ذهن محتمل می باشد.

استفاده از این ابزار از لحاظ هزینه و قیمت تفاوت چندانی با روش های دیگر ندارد. در تجهیز کارگاه در سرعت و عملکرد تاثیر مثبت داشته، و می توان در کمترین زمان ممکن محل پروژه را محیای شروع عملیات شستشو کرد.

معتبرترین شرکت نماشویی با طناب در تهران، در یک اعتبارسنجی بر اساس تجهیزات و نیروهای فنی و تعداد پروژه های موفق به گروه ویوپارس تعلق گرفته است. تا به امروز این مهر تایید، موجب اعتماد بیشتر مردم در تهران و کرج گردیده است.

به کارگیری راپل در شستن ساختمان دارای ابعاد دیگری است، که باعث رشد کارکردی افراد فنی می شود. در یک پاراگراف به ان اشاره می کنیم. در واقع سه قسمت مهم در راپل تعریف شده است، که شامل یک طناب اصلی با تحمل نیرویی بالغ بر پانصد نیوتن و یک طناب کمکی برای حفظ تعادل و شانت حمایتی برای حفظ جان افراد در صورت سقوط می باشد. بحث مدیریت ریسک را ممکن می کند.

به طور کلی برای شستشوی نمای شیشه استفاده از روش طناب بسیار کارساز است. می تواند تا حدود زیادی در نتیجه کار موثر بوده، و نماشور تسلط بیشتری به سطوح مختلف داشته باشد.

بر اساس یک تحقیق میدانی در حوزه نماشویی نما در تهران و کرج، و بررسی های کارشناسی و ازمون و خطاهای تحلیلی به این نتیجه رسیده اند، که طناب یا راپل بهترین روش برای شستن سطح ساختمان با دستگاه سندبلاست و واترجت می باشد.

نحوه کار به این شکل است، که نماشور یک قسمت از راپل را در پشت بام منازل به یک میله قابل اطمینان وصل می کند. با دو قسمت طناب اصلی و طناب کمکی و قلاب حامل، با جا به جایی در قسمت های مختلف، موارد پیش بینی شده را اجرایی می کند.

باورهای غلط در نماشویی با طناب

نماشویی با طناب به دلیل ساختار ویژه ای که دارد باعث ایجاد ابهامات متعددی در افراد فنی و عادی شده است. در اصل کارفرما روش راپل را خطرناک تصور کرده و این گونه می پندارد، که طناب کار به دلیل نداشتن تعادل حرکتی، ممکن است به خوبی از پس پروژه شستشو بر نیاید.

اما این باور غلط را شرکت های معتبر حل کرده اند. زیرا با تدوین و ارائه دستورالعمل اجرایی و کاهش خطرات سقوط با مدیریت صحیح ریسک، با نظارت کارشناسی این موضوع که جان افراد و نماشور در خطر باشد، تا حدود زیادی حل شده است.

در اصل نماشویی نما با طناب تنها یک روش نیست، بلکه اصلی ترین راه حل است. به دلیل اهمیت زمان و هزینه در اجرای هر خدماتی، این یک پارامتر مثبت در جهت پیشبرد اهداف پروژه می باشد. اتصالاتی که در ابتدای کار ایجاد می شود؛ علاوه بر حفظ جان نیروی فنی، موجب افزایش تمرکز و مانور طناب کار شده و در نتیجه کار بسیار موثر است.

نماشویی ساختمان به خودی خود نیاز به دقت در عملکرد دارد. جای هیچ شکی نیست که اولین خطا می تواند ناگوارترین اتفاق را رقم بزند. اما دنیای امروز دیگر مثل سابق سطحی و بدون درک نیست، در اصل زمان ارائه راپل برای اجرای این عملیات، این تردید وجود داشت، که نتوان مانند روش داربست تسلط کافی بر روی نما داشت.

دلیل این گمانه زنی ها استفاده از دستگاه سندبلاست در ارتفاع بود. مخالفان را مجاب می کرد که طناب کار نمی تواند علاوه بر استفاده از دستگاه، به خوبی مواد را در سطوح سنگی و اجری تزریق کند، و بتواند به راحتی در جهت های عمودی و افقی جا به جا شود.

اما این باور غلط نیز توسط کارشناسان فنی و تحلیل های بنیادی بر طرف شد. با اجرای بالای صد پروژه این یقین ایجاد شد، که روش طناب باید جای گزین داربست شود. اما همان طور که در مقالات نیز به این موضوع کاملا شفاف پرداخته ایم، روش داربست نیز حذف نشد و در موارد متعددی تنها راه حل اجرای نماشویی است.

نماشویی ساختمان با مواد نانو

یکی از تکنولوژی های موثر در اجرای هر چه بهتر این حوزه، می توان ورود مواد نانو به این عرصه نام برد. زیرا از ابتدای دهه 90 شرکت های دانش بنیان اقدام به تولید و عرضه مواد نانو کردند. بر اساس ساختار موجود در این مواد، پس از اجرای دقیق بر روی نمای ساختمان، یک لایه غیر قابل نفوذ ایجاد می شود. نکته حائز اهمیت، میزان ماندگاری تا 5 سال می باشد.

اگر نماشویی با نانو به خوبی در پروژه پیاده سازی نشود، و همچنین از ماده غیر استاندارد در این مرحله استفاده شود، بدون شک در کمتر از 10 روز یک سطح کاملا نمکی، کدر و به شدت غیر شفاف را ایجاد خواهد کرد.

در واقع نماشویی ساختمان با نانو در پایان پروسه شستشوی ساختمان عملیاتی شده، و تضمین کننده پایان کار است. تقریبا برای یک ساختمان 5 طبقه یک گالن 20 لیتری مواد نانو مورد استفاده است. قیمتی بالغ بر دو میلیون تومان فقط هزینه این مواد کاملا بر پایه تکنولوژی نانو است.

پیاده سازی این مواد بر روی سنگ و آجر، توسط گروه های کوچک و بدون تجربه یک کار پر ریسک و نا کارآمد است. زیرا میزان و مقدار مواد ترکیبی برای کشیدن بر روی سطح نما، تضمین کننده نتیجه ایده ال است.

چرا ما تاکید داریم که برای نماشویی ساختمان خود از شرکت های معتبر بهره بگیرید. زیرا مواد به کار رفته، ایمنی و بیمه و همچنین روش کار کاملا کارشناسی و مهندسی می باشد. این انتخاب برای شما نیز اطمینان خاطر به وجود می اورد.

نماشویی نما با داربست

در کلانشهر تهران و کرج بحث پاکیزگی ساختمان به قدری حائز اهمیت است، که از مرحله نیاز لوکس در سالهای اخیر به نیاز اساسی بر اساس موقعیت مکانی تغییر سطح کرده، و در تمامی نقاط کشور برای دریافت خدمات اقدام می شود. این موضوع نشان دهنده میزان اهمیت تمیزی و نظافت سطح خارجی آپارتمان و منازل و بنگاه های تجاری و اقتصادی است.
نماشویی با داربست نیز دومین روش مرسوم این حوزه کاری است. در صورت عدم امکان استفاده از طناب مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت می باشد، که اگر بالکن بیش از اندازه جلو امده، و یا اینکه جایی برای اتصال راپل وجود نداشته باشد، و در مواردی که ساختمان نو ساز بوده، و داربست بر روی نما نصب باشد. به صورت ویژه بهره گیری از این روش پیشنهاد می شود.

هزینه نصب داربست از قیمت نماشویی ساختمان جدا بوده و همین دلیلی است برای هزینه بر بودن این روش، نسبت به طناب که با حذف این گزینه از فاکتور تا حدود زیادی صرفه اقتصادی برای کارفرما وجود دارد.

البته ارامش روانی داربست در صورت استفاده از طناب حمایتی برای کاهش خطر سقوط تا حدود زیادی در میزان تمرکز نماشور تاثیر داشته، و در ارتفاع های بالا می تواند در نتیجه کار اثر مثبت گذارد.

نماشویی با تی و جارو که برای شیشه شویی و شستشوی پنجره های دوجداره کاربرد دارد، در روش داربست توصیه نمی شود و طناب و راپل بهترین گزینه می باشند. هم زمان اجرا و تحویل و هم هزینه مناسب تری را در پی دارد.

در گروه فعال و دارای رزومه موفق، از روش داربست در پروژه های محدودی استفاده می شود. شاید از هر ده مورد تنها دو پروژه با داربست اجرایی می شود، و بقیه با طناب می باشد.

لزوم بازدید پروژه قبل از اجرای نماشویی با طناب

اهمیت بازدید حضوری از پروژه قبل از اجرا، زمانی مشخص می شود که به پایان کار رسیده ایم، اما هنوز به نتیجه ایده ال نرسیدیم، و با هدر رفت زمان و هزینه مواجه شده ایم. برای جلوگیری از این مشکلات احتمالی بهترین راه حل بازدید قبل از اجرای خدمات نماشویی است.

در واقع روال کار به این شکل است که پس از دریافت تصاویر و مشاوره اولیه یک کارشناس از سمت گروه ویوپارس برای بررسی میدانی و اصولی به محل اعزام و پس مذاکره نهایی و عقد قرارداد و ارائه پیش فاکتور کار شروع می شود.

نماشویی نما با طناب در تهرانحساسیت در روش طناب به مراتب بیشتر از روش های دیگر است. حتما نیاز است تا قبل از اغاز کار تمامی نکات کلیدی که در دستورالعمل اجرایی ذکر شده است، مورد پایش قرار گیرد. که مواردی مانند: وجود نقاط مستحکم برای اتصال راپل، وجود برق سه فاز در محل و امکان نماشویی ساختمان با طناب.

در ضمن برای تجهیز کارگاه و همچنین تهیه مواد، حتما جنس و میزان اسیب پذیری نما و سنگ باید توسط افراد متخصص مورد بازنگری و تهیه گزارش قرار گیرد تا در روند کار مشکلی پیش نیاید.

به دلیل تعهد کاری بالایی که در حوزه کاری خود داریم بر این باور هستیم، که باید یک چهره مورد قبول از هر ساختمانی که برای شستشو اقدام می کنیم، به جای گذاریم. تا علاوه بر ثبت در سوابق، یک رضایت صد در صدی را در پی داشته باشد.

نماشویی ساختمان با مواد uf و cip

مواد uf یک ترکیب شیمیایی کاملا با ساختار اسیدی برای از بین بردن چربی ها و نمک های موجود در سطح سنگ و مخصوصا آجر به کار رفته در نمای ساختمان، استفاده می شود.

میزان اثر گذاری مواد یو اف در نماشویی به شدت بالاست. کمتر شرکتی از این ماده بسیار موثر در کار خود استفاده می کنند. ما جزء اولین شرکت های استفاده کننده از مواد uf در پروژه های خود هستیم.

مواد cip بر عکس مواد یو اف یک ماده کاملا قلیایی با خاصیت رسوب زدایی قوی است. این ماده در جهت کاهش کدری سنگ نیز استفاده شده، و دارای لکه بری بی نظیر در سطوح مختلف، و همچنین الودگی های سفت و سخت می باشد.

نماشویی ساختمان با یو اف و سی ای پی از خدماتی است، که ما برای هر نوع پروژه ای پیشنهاد می کنیم. معمولا تمامی توضیحات در همان ابتدا در اختیار مشتری قرار داده می شود.

هزینه این مواد در قیمت نهایی نیز بر اساس لیستی است، که در سایت منتشر کرده ایم. در واقع در خود کار استفاده می شوند، و بار هزینه ای بیشتری را تحمیل نخواهد کرد.

نماشویی نمای ساختمان با پولیش

پولیش دقیقا مانند واکس کشیدن بر روی کفش عمل کرده، و در نماشویی حکم ایجاد براقیت حداکثری بر روی ساختمان را دارد. فقط در حالت سنگی کاربرد دارد، و در نمای آجری و کامپوزیت معمولا کارایی انچنانی ندارد. اما می توان با ترفند های فنی این کار را انجام داد.

استفاده از پولیش از واجبات است. در انجام کار، اجباری بوده و بر خلاف نانو، حتما باید در سطح پروژه اجرایی شود. کوتاهی در این مورد می تواند نتیجه را تحت شعاع قرار دهد.

نماشویی ساختمان با مواد پولیش حدود ده سالی است، که جا افتاده است. و روز به روز به میزان اهمیت ان اضافه می شود. ما پیشنهاد می کنیم، که حتما در هنگام قرارداد این مورد را مد نظر قرار دهید.

هزینه به کارگیری پولیش بسیار کمتر از مواد نانو است. اما میزان ماندگاری ان پایین تر بوده، و با تغییر فصل ممکن است دچار کاهش شفافیت شود.

نماشویی نمای اجری

وارد مباحث تخصصی تر خواهیم شد. یک به یک نماهای ساختمان را بررسی کرده، و روش های شستشوی نمای ساختمان در هر مورد را توضیح مختصر داده، تا اگاهی شما در همه زمینه ها بالاتر رود.

نماشویی اجر یک کار کاملا حرفه ای و دقت پذیر می باشد. در صورت اعمال فشار بیش از حد و یا عدم توجه به میزان سیلیس تزریقی در نما، و همچنین عدم بررسی های میدانی اولیه باعث ریزش اجر و یا اسیب های جزئی و کلی به سطح ساختمان می شود.

نماشویی نمای اجری کار هر تیم یا شرکتی نیست. زیرا اکثرا در تشخیص اولیه دچار اشتباه می شوند. علاوه بر عدم نتیجه موفق باعث هزینه های بیشتری نیز برای کارفرما می گردد، که شاید این مسئله موجب نگرانی و تردید شما برای شستن ساختمان اجری شود. برای رفع این تردید به پاراگراف بعدی دقت کنید.

در ابتدای این مطلب عرض کردیم که ما بهترین هستیم. این ادعا در شستشوی نمای اجر مشهود است. تا به امروز در حدود 140 پروژه نماشویی نمای اجر سه سانتی را بدون کمترین ایراد به پایان رسانده ایم.

اما دلیل این موضوع چیست؟ و چرا ما مثل بسیاری از شرکت ها از زیر بار مسئولیت با این شرایط شونه خالی نکرده ایم؟

اری جواب این سوال دقیقا همان بحث بررسی های کارشناسی در اول کار است. در واقع فشار خروجی از دستگاه سندبلاست کاملا قابل کنترل است. همچنین مواد استفاده شده در شستشو به شدت در نتیجه و میزان اسیب پذیری تاثیر گذار می باشد.

ما کار مهمی نکردیم، در واقع کار را اصولی تر پیش بردیم، و در بحث نمای اجری کاملا موفق عمل کرده و هزینه اضافی را متوجه کارفرما نکرده ایم.

نماشویی نمای کامپوزیت

با مدرن شدن زندگی و لزوم استفاده از نماهای دارای ظاهر زیبا، برای ایجاد یک محیط جلب توجه از ورق های الومینیومی تحت عنوان کامپوزیت در ساختار بیرونی ساختمان ها استفاده شد. صورت پنل ها مشخص در ابعاد مختلف و بر اساس طراحی مهندس مربوطه اجرایی می شود.

نماشویی نمای کامپوزیت در دوره های مشخص برای ماندگاری و حفظ رنگ و تمیزی بسیار مهم تر از دیگر نماها می باشد. زیرا الودگی هوا بیشتر بر روی این نوع نما می نشیند. توصیه ما این است، که نماشویی کامپوزیت در هر دوره شش ماهه اجرا شود تا حتی موجب پوسیدگی نما نشود.

نماشویی نمای کامپوزیت در تهرانپنل کامپوزیت دارای ضخامت 4 تا 5 میلی متری دارای دو لایه ورق، و یک لایه مرکزی از جنس پلی اتیلن و همچنین یک پوشش از نوع رزین بر روی لایه الومینیومی مباشد.

قیمت نماشویی نمای کامپوزیت به موارد زیادی بستگی دارد. در یک مقاله مجزا به این موضوع خواهیم پرداخت. اما این را بدانید که در صورت نادیده گرفتن شستشو در یک مدت مشخص، باید اقدام به تعویض رویه نما کنید. این کار هزینه های زیادی را در بردارد.

نماشویی نمای سنگی

سنگ هایی که در نما از دیر باز استفاده می شود، بیشتر از جنس تراورتن ، دهبید و همچنین سنگ های زینتی که ارزش ریالی بالایی دارند. در اصطلاح معماری به گنجینه بیرونی ساختمان مشهور هستند. برای همین است که نمای یک ساختمان دارای اهمیت بالایی می باشد.

هزینه صرف شده برای سنگ کاری قسمت بیرونی منازل و اپارتمان ها به قدری بالاست، که در صورت بودجه بندی مشخص می توان این بخش را از هزینه بر ترین نقاط ساخت و ساز در نظر گرفت.

نمای سنگی نیز در ادامه توضیحات دارای جایگاه ویژه ای است. مواد سیلیس نیز برای شستشوی نمایی استفاده می شود، که از سنگ تراورتن در ان استفاده شده است.

معمولا دستگاه واترجت برای نماشویی ساختمان سنگی توصیه نمی شود. زیرا سنگ ریزه ها و کثیفی ها به شدت در لایه های زیرین نفوذ کرده، و به وسیله سندبلاست می توان تا یک میلی متر نفوذ کلی در سطح بالایی سنگ داشت.

متاسفانه عمر سنگ ها در نما از 10 تا 28 سال است، و میزان مقاومت نیز به جنس و نوع مصالح بستگی دارد. به دلیل به کارگیری از سنگ درجه سه در سطح خارجی ساختمان امکان افتادن، و از بین رفتن نقاطی از نما مشهود است. ویوپارس در ترمیم این مشکلات نیز تخصص کافی را داراست.

معرفی انواع نماشویی و مراحل کار

سطح بندی که برای نماشویی تعیین شده است، بر اساس فاکتورهای متعددی می باشد. در حالت کلی سه روش عمده و سه سطح اصلی برای این منظور تعیین، و در اختیار شرکت های معتبر قرار گرفته است.

روش های مرسومی که در تهران و کرج اجرایی می شود شامل:

 • نماشویی ساختمان با طناب و راپل
 • نماشویی با داربست و کمربند محافظ
 • نماشویی نما با بالابر

برای درجه بندی شستشو ساختمان نیز از اصطلاحات درجه یک تا سه بر اساس دستگاه مورد استفاده، مواد مصرفی نظیر سیلیس و دیسکلر، یو اف و سی ای پی، نانوکاری و استفاده از پولیش، جنس سنگ و میزان کثیفی مد نظر می باشد.

بدون شک نماشویی یکی از سخت ترین کارهای خدماتی دنیاست. که با حساسیت بالایی انجام می شود، و اموزش در کنار تجربه و نداشتن استرس و ترس از ارتفاع برای نیروی فنی مشغول در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

در زمان تماس با شرکت نماشویی اولین سوالی که مطرح می شود، این است که قصد شستشوی عادی را دارید یا بر اساس اگاهی کامل برای روش درجه یک اقدام کرده اید. در ادامه گفتگو با توضیحات تکمیلی راجب دستگاه سندبلاست و کارایی ان، مزایای خدمات سطح بالا و میزان ماندگاری و پاکیزگی نما به معلومات مشتری اضافه شده و پس از ان پیش فاکتور ارسال می شود.

همان طور که در قسمت های مختلف مقاله به این موضوع اشاره شد، وجود برق سه فاز در ساختمان برای نماشویی با سندبلاست به شدت لازم است. به علت قدرت بالای این دستگاه و سیستم الکتریکی پیشرفته نیاز است، تا نیرویی فراتر از برق شهری به ان وارد شود. تا اب با فشار بیشتری از نازل سندبلاست به بیرون پرتاب شده و با ترکیب مواد به سطح سنگ و اجر و حتی کامپوزیت، هرگونه چربی و کدری را از بین ببرد.

درخواست برای نماشویی نمای ساختمان در کدام مناطق بیشتر است

بیشترین تقاضا برای خدمات نماشویی ساختمان در تهران در مناطق غرب و شمال و نقاط شمال شرقی می باشد. به دلیل تراکم جمعیتی گسترده و وجود پاساژها، ساختمان های لوکس تجاری و اداری نیاز برای شفافیت و تمیزی سطوح خارجی ساختمان بیشتر از هر نقطه دیگر تهران احساس می شود.

در واقع از هر ده تماسی که با ما گرفته می شود حدود هشت تماس از مناطقی است که ذکر کردیم. به دلیل سطح درامدی بالا، برای اجرای سطح یک تمایل بیشتری دارند و در پایان نیز درخواست نانو کاری را به فاکتور خدمات اضافه می کنند، تا ماندگاری و جلاء سنگ را بالا ببرند.

باز هم تاکید می کنیم که، یکی از عوامل اصلی جذب مشتری به یک مرکز اقتصادی بدون شک زیبایی محیط خارجی ساختمان است. ضریب تاثیر گذاری ذهنی بالایی را یدک می کشد، و می تواند یک کسب و کار را متحول کند. در شمال تهران و غرب این موضوع بیشتر از محله دیگری اهمیت دارد.

رقابت برای تصاحب بازار نماشویی ساختمان در شمال تهران در بین شرکت های معتبر بسیار بالاست. به گونه ای که با تبلیغات گسترده اقدام به جذب مشتری می کنند. اما ویوپارس با رزومه خود توانسته است این منطقه را مخصوصا برای نماشویی باطناب و دستگاه سندبلاست برای خود کند.

در غرب تهران نیز در سعادت اباد و شهرک غرب و محلات جنت اباد و پونک نیز تیم طناب کاران ما حرف زیادی برای گفتن دارند. به دلیل سطح بالای فرهنگی و اقتصادی این محلات، همه تلاش خود برای ارائه خدمات در بالاترین سطح ممکن به کار برده ایم.

به روز بودن و اموزش و یادگیری همیشگی نیروی انسانی می تواند تضمین کننده موفقیت هر شرکتی باشد. تهیه مواد استاندارد در کنار تجهیزات پیشرفته مخصوصا در این حوزه کاری یک دلیل موجه برای جذب بازار هدف مخصوصا در تهران و کرج است.

زمان اجرای نماشویی ساختمان، به چه عواملی بستگی دارد

متراژ مهمترین عامل در تعیین زمان پروژه است. بر اساس ارتفاع و عرض ساختمان و پارامترهای محاسباتی مشخص می شود. پس از ان نوع و جنس سنگ نما در تعیین مدت اجرای پروژه، تاثیر گذار می باشد.

روش طناب یا داربست و مدت زمان تجهیز کارگاه، در کنار میزان کدری، نمک و چربی موجود در سنگ، آجر و نمای کامپوزیت، در هنگام مراجعه کارشناس به محل، مورد بررسی میدانی قرار می گیرد.

معمولا اگر نیاز به نصب داربست نباشد یک پروژه چهار طبقه حدود سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد تا نماشویی نما بر روی ان اجرایی شود. دو روز کاری زمانی است که برای نانو کاری در نظر گرفته می شود.

پس از اعلام رضایت مشتری برای عقد قرارداد با گروه ما، یک اکیپ مجهز برای شروع پروژه به محل اعزام می شود. یک کارشناس فنی نیز از ابتدا تا انتهای کار وظیفه نظارت بر اتصال اولیه راپل، نحوه کار طناب کاران، تهیه مواد مورد نیاز، ایجاد زیرسازی لازم برای استفاده از سندبلاست و در پایان تحویل کامل بدون ایراد و مطابق با قرارداد را برعهده دارد.

فرق بین نماشویی پیشرفته و سنتی

راه طولانی طی شده است تا امروزه این خدمات دیرینه سنتی به یک شغل پر تقاضا و صنعتی تبدیل شود. از دستگاه تا مواد مورد استفاده از دل علم و تکنولوژی برخیزد. به راستی که بیست سال پیش زمانی که سخن از نماشویی ساختمان میشد، تنها یک شلنگ اب با یک پمپ معمولی به گوش می رسید. اما امروزه در دهه گذشته چنان تحول عظیمی در این حوزه ایجاد شد که شگفت انگیز است.

پس از معرفی سندبلاست به عنوان دستگاه اصلی پاک سازی سطوح سنگی و اجری و ورود سیستم های بی نظیر راپل برای نگه داری طناب کار در ارتفاع، یک ترقی بی نظیر در این صنعت ایجاد شد. شرکت های زیادی برای برطرف کردن نیازهای مشتریان بی شمار صف کشیدند.

ما به یاد داریم که در اواسط دهه هشتاد واترجت به عنوان یک وسیله عالی برای نماشویی در تهران و کرج شناخته می شد. معمولا نود درصد پروژه ها با داربست پیش میرفت و استاندارد مشخصی برای پروتکل اجرایی تدوین و ارائه نشده بود.

تنها روش شستشو در بالاترین سطح اسید شویی بود، که برای کثیفی های بیش از حد به کار می رفت. خبری از سیلیس و دیسکلر نبود اما امروز و با مدرن شدن زندگی شهری یک جهش صعودی در جهت پیشرفته شدن حوزه نماشویی برداشته شد.

دستگاه های سندبلاست همه چیز را تغییر دادند و مواد زیادی وارد بازار شد و شرکت های دانش بنیان دست به کار شده و مواد نانو را برای ماندگاری سطوح ارائه دادند و کار وارد فاز کارشناسی و مهندسی شد که محیای حضور شرکت های معتبر گردید.

نقش نماشویی در ماندگاری نما

تضمینی که ویوپارس برای اجرای نماشویی نما در تهران در نظر گرفته است چیزی حدود پنج سال است. اما این مسئله بستگی به اجرای پولیش و نانو کاری در پایان کار دارد. در واقع ماهیت این مواد که بر پایه نانو است، می تواند یک خاصیت اب گریز در سطح ایجاد کند. که مانع چسبیدن الاینده ها، اثرات باران اسیدی و گرد و غبار می شود.

ماندگاری نمای ساختمان البته که به نحوه صحیح پیاده سازی تمامی مراحل بستگی دارد. اما موادی نظیر دیسکلر و یو اف و سی ای پی که در روند اجرا با استفاده از سندبلاست و واترجت به سطوح سنگی، اجری و کامپوزیت تزریق می شود، می تواند اثر گذاری بدون قید و شرط در طول عمر نما ایجاد کند.

در بازار هدف امروز که در شمال و غرب تهران بیشتر شاهد ان هستیم، افراد به دنبال قیمت های پایین می گردند، و این فرهنگ غلط هنوز از ذهن مردم خارج نشده است که برای هر چیزی که ارزان ارائه می شود حتما دلیلی وجود دارد، و بدون شک کم کاری صورت خواهد گرفت.

در بحث نماشویی ارزان که شعار بسیاری از شرکت های فعال در این حوزه است، از بسیاری از نکات غافل می شوند. در اصل قضیه، از ماندگاری تمیزی ساختمان کاسته می شود، که تنها در شش ماه دوباره کدری به سطوح مختلف سنگ باز خواهد گشت.

در یکی از تماس های انجام شده با تیم ما به مشکلی برخوردیم که لازم است به ان اشاره کنیم، تا با عمق سخنان بی پرده این بخش بیشتر ارتباط بگیرید. بدانید که نماشویی ارزان در تهران یک شعار توخالی و بی منطق است، که باید افزایش نمک و چربی موجود در سنگ و اجر همراه خواهد شود.

این خانه ویلایی در منطقه کردان کرج واقع شده بود و عده ای سودجو با اعلام قیمت پایین باعث ترغیب کارفرما شده، و پس از حضور در محل با استفاده از مواد دست ساز درجه پایین، اقدام به شستشوی دیوارها کرده بودند.

در ابتدا همه چیز خوب پیش رفته بود. اما پس از تنها 48 ساعت یک فاجعه رخ داده و تمامی بخش ها دیوار دچار حالت نمکی شدید شده بودند. پس از تماس با ما و مشاوره و بررسی های میدانی یک راه حل مناسب برای برطرف کردن، این افتضاح به بار امده پیشنهاد و پس از تایید مشتری نماشویی ساختمان با پولیش و نانو عملیاتی شده بود.

نکات کلیدی نماشویی تابلو فروشگاه و مغازه

برای هیچ صنف و تجارتی پوشیده نیست که باید برای دیده شدن کسب و کار خود یک تبلیغات موثر با بازدهی مناسب را ارائه کنند. در محدود ترین مورد ان بحث تابلو ها هستند، که نشان دهنده برند و معرفی خدمات مغازه یا فروشگاه می باشند.

پس پاکیزگی این بخش از بنگاه های تجاری می تواند یک جلوه جذاب طراحی خارجی با برند سازی غیرمستقیم  باشد، که مشتری را مجاب کند، که بین رقبا شما را انتخاب کنند. برای تمیزی حداکثری تابلو فروشگاه یا مغازه و از بین بردن گرد و غبار، از روش نماشویی با واترجت استفاده می شود.

در واقع فشار اب خروجی از دستگاه واترجت می تواند هرگونه لکه و رسوب خوابیده بر روی این بخش از ساختمان ها را برطرف کرده، و همراه با شستشوی کامل نما این بخش نیز اجرایی شده و به تمیزی بالایی می رسد.

بدون شک تابلو نشان دهنده هویت یک مغازه یا کسب و کار است. صاحبان مشاغل نباید نسبت به اهمیت این بخش دچار تردید شوند، و در صورت هرگونه مشکل نظافتی با صرف هزینه اندک از خدمات نماشویی ساختمان بهره بگیرند.

برای شستشوی تابلو از موادی نظیر یو اف استفاده می شود و برای جلوگیری از اسیب رسیدن به لایه های رنگی از دیسکلر استفاده نخواهد شد. برای پاک سازی با درصد بالا و وجود الاینده های مخرب نیز در صورت نیاز نماشویی با سندبلاست را می توان جزء گزینه های اجرایی لحاظ کرد.

نماشویی دیوار کارخانه و کارگاه صنعتی

یکی از محل هایی که به شدت نیازمند خدمات نماشویی هستند، بدون شک کارخانجات صنعتی و کارگاهی می باشند. که با دستگاه های تولیدکننده سموم شیمیایی و الاینده های دود زا سر و کار دارند. در گذر زمان لایه هایی از رسوب و چربی بر روی دیوارها و سقف داخلی پدید می اید.

برای از بین بردن تمامی این معضلات بهداشتی و کثیفی های موجود در محیط های صنعتی از ماده ای تحت عنوان دیسکلر دو درصد با قدرت پاک کنندگی بسیار قوی استفاده می شود. که با نفوذ به عمق مولکول های چربی های قدیمی باعث رقیق شدن و در نتیجه با فشار بالای اب خروجی از دستگاه سندبلاست، موجب ناپدید شدن از سطوح اجری و سقف سوله ها می گردد.

نانو کاری نما برای دیوارهای کارخانه به شدت توصیه می شود. زیرا تا سه سال نیاز به هیچ گونه هزینه نماشویی دوباره نیست. با خیالی اسوده یک محیط پاکیزه و عاری از هرگونه کدری را برای نیروهای انسانی و پرسنل خود به ارمغان بیاورید، و از لحاظ بهداشت ظاهری و روانی یک بهره وری موثر را ایجاد کنید.

نماشویی ساختمان ویلایی

باورهای غلطی زیادی در بحث نماشویی ساختمان گریبان گیر جامعه شده است. عده زیادی این اشتباهات را به دیگران نیز انتقال می دهند. اما با گسترش اگاهی مردم، با توجه به افزایش دسترسی به اطلاعات این موضوع تا حدودی برطرف شده است.

نماشویی ساختمان ویلایی یا یک طبقه به باور بسیاری از مردم لزوم و اهمیتی ندارد. اما طی چندین سال فعالیت کاملا دریافته ایم، که اپارتمان و خانه های با ارتفاع پایین بیشتر نیازمند این خدمات هستند، مخصوصا در مواردی که نیاز به ترمیم سنگ ها و اجرها نیز برای زیبا سازی محیطی توصیه شده است.

در اصل در تهران و کرج، محلاتی مانند لواسانات که ویلا نشین هستند، و در محله های پایین نظیر نازی اباد که دارای ساختمان هایی با ارتفاع کمتر از پنج متر می باشند، اجرای پاک سازی نما برای حفظ ماهیت و اسایش ذهنی یک امر بی بدیل است.

روش نماشویی با طناب یا استفاده از داربست برای هر نوع ارتفاعی ممکن است. امنیت جانی نماشور در خانه های ویلایی بیشتر حفظ شده، و استانداردهای لازم برای تجهیز کارگاه نیز به بهترین حالت پیاده سازی می شود.

بیش از صد پروژه شستشو ویلا از رزومه های موفق ویوپارس به شمار می اید. که در هر محله ای از تهران و کرج انجام شده و با رضایت بالای مشتری همراه بوده است. معمولا از مواد نانو نیز برای ماندگاری سطوح اجر و سنگ های تراورتن و دهبید در کنار اب گریز بودن استفاده شده است.

دلایل کثیفی ساختمان و عوامل محیطی

مهمترین عامل از بین رفتن شفافیت و تمیزی ساختمان در تهران و کرج، بدون شک وجود الاینده ها در هوا و باران های اسیدی که باعث فرسایش سطح سنگ و آجر و کدری شیشه های ساختمان ها می شود. بحث بعدی ریزش گچ و سیمان بر روی موارد نو ساز بوده، و در عملیات بنایی ممکن است، سطح سنگ و آجر را از حالت عادی خارج کند. در این صورت نیاز به نماشویی نما باشد.

در برخی موارد نیز سوختگی و دوده بستن نما، و همچنین نمک و رسوب بندی لایه های سنگ و نمای اجری می تواند، موجب آزرده خاطر شدن مردم عزیز گردد. با عملیات نماشویی نما با دستگاه سندبلاست تمامی کثیفی ها برطرف خواهد شد.

علاوه بر دستگاه های پر قدرت و مخصوص، از مواد درجه یک نیز برای از بین بردن هر گونه لکه ، رسوب ، نمک و کدری در انواع نما استفاده می شود. تا با خیال اسوده و با به کار گیری مواد نانو از نمای ساختمان خود لذت ببرید. مطمئن باشید، که در رشد کسب و کار شما نیز موثر خواهد بود.

حتما بخوانید:               روش های اصلی شستشوی نمای ساختمان با طناب

نقش نماشویی نما در زیبایی ساختمان

نماشویی باعث می شود تا مخاطب احساس کند که یک ساختمان یا آپارتمان به تازگی ساخته شده است. زیرا با ساز و کارهایی که در پروژه های نماشویی ساختمان پیاده سازی می شود، سطح سنگ یا آجر و حتی شیشه به بالاترین حد جلاء، پاکیزگی و شفافیت می رسد. به دلیل به کارگیری مواد استاندارد یک لایه برداری سطحی اما کارساز را ایجاد می کند.

بزرگترین مشکل پیش روی صنعت نماشویی ساختمان مخصوصا در تهران و حتی کرج عدم اگاهی کافی افراد از این حوزه خدماتی به دلیل نداشتن اطلاعات کافی می باشد. این امر باعث شده تا بدون دانش قبلی و تنها به شنیده ها بسنده کرده و فریب قیمت های پایین را بخورند. به جای گرفتن نتیجه ایده ال تنها به اندک تمیزی ساختمان قانع شوند.

در اصل تعداد زیادی گروه طناب کار در کلانشهرها فعال هستند. اما کمتر تیمی وجود دارد که دارای رزومه موفق و تجهیزات پیشرفته و مواد درجه یک باشد. همچنین طناب کاران خود را اموزش و غربالگری کرده و با مدیریت ریسک بتواند یک پروژه موفق را به پایان رساند.

ایمنی و رعایت اصولی اجرایی مهمترین فاکتور در اجرای نماشویی ساختمان می باشد. ویوپارس توانسته است طبق استاندارد سنجی معتبر در گرید های ممتاز این حوزه قرار گیرد. به دلیل سابقه درخشانی که به دست اورده، مورد اعتماد مردم عزیز تهران و کرج قرار گیرد.

تاکید اصلی در شغل های پر خطر، بحث مدیریت ریسک برای کاهش صدمات جانی و مالی می باشد. که از به کارگیری دستگاه های سندبلاست و واترجت گرفته تا نحوه بستن راپل در ساختمان تا شروع و پایان نماشویی را در بر می گیرد.

نحوه کار شرکت نماشویی با طناب در تهران

نحوه کار در ویوپارس به این شکل است که پس از تماس و دریافت اطلاعات اولیه و دریافت تصاویر از مشتری و مشاوره رایگان توسط کارشناسی فنی و دادن اطلاعات دقیق و نحوه اجرای نماشویی ساختمان در سه سطح شستشو با سندبلاست و مواد درجه یک، به کارگیری واترجت و مواد مورد نیاز و همچنین نحوه اجرا به وسیله طناب یا داربست در اختیار کارفرما قرار گرفته، پس از ان یک پیش فاکتور؛ پیش قرارداد و همچنین لیست دقیق قیمت به شخص مورد نظر ارسال شده و پس از تایید از سوی مشتری و عقد قرارداد اصلی، محل پروژه تجهیز و کار شروع می شود.

شفافیت در هزینه های ضمن کار و همچنین استخدام طناب کاران و نماشور ماهر، ما را در صدر معتبرترین گروه های فعال در این حوزه کاری قرار داده است. هدف گذاری و چشم انداز ما برای جذب بیشتر تقاضای بازار هدف به سمت خود می باشد، تا یک جلوه صحیح از قدرت اثر گذاری دیزاین خارجی را در جامعه ایجاد کند.

تاکید ما برای اکثر پروژه ها در تهران و کرج روش نماشویی با طناب و بدون داربست است. زیرا علاوه بر سرعت تجهیز کارگاه و همچنین کاهش هدر رفت وقت و هزینه در حفظ جان افراد نیز از ایمنی بیشتر برخوردار است. بر خلاف روش های دیگر، استفاده از سیستم راپل، سبب می شود تا نتیجه کار خیلی بهتر شده و به دلیل قدرت مانور نماشور و طناب کار در سطح نما این امکان را می دهد، تا تسلط ذهنی بیشتری را داشته باشد.

حتما بخوانید:                   خدمات کار در ارتفاع و  شستشوی نمای شیشه ای

سوالات متداول نماشویی ساختمان

چرا باید نماشویی کنیم

در زندگی مدرن و شهری امروز اهمیت طراحی داخلی و خارجی منازل و ادارات برای هویت بخشیدن به هر فردی مورد توجه است. برای هیچ کس پوشیده نیست، که ظاهر زیبا و تمیز و شفاف نمای ساختمان می تواند اعتبار و ارامش روحی و روانی به همراه داشته باشد. از طرفی نماشویی نما تا 5 سال موجب پاکیزگی کامل سنگ یا آجر و حتی کامپوزیت، و دیگر نماهای اجرا شده بر روی ساختمان شود.

تفاوت نماشویی با سندبلاست و نماشویی ساختمان با واترجت

نماشویی با سندبلاست برای اجرای سطح درجه یک شستشوی نما استفاده می شود. فشار اب خروجی بسیار بالا بوده و مواد سیلیس به راحتی در دستگاه تزریق و در پروژه استفاده می شود. با برق سه فاز کار می کند، اما واترجت با برق تک فاز عملیاتی می شود و قدرت و فشار کمتری را دارا می باشد. برای شستشوی سطوحی به کار می رود، که کثیفی ها کمتر بوده و تنها بحث شستشو مطرح است.

نماشویی نما با طناب بهتر است یا با داربست

پاسخ به این سوال دارای ابهامات زیادی است. زیرا انتخاب روش داربست و طناب به عوامل زیادی بستگی دارد: مانند بودجه پروژه، درخواست کارفرما، میزان زمان مورد توجه مشتری و همچنین نوع نما و موقعیت ساختاری و جغرافیایی ساختمان که در همان ابتدا با حضور کارشناس بررسی، و پس از شنیدن خواسته های مشتری، معین می شود.

نحوه تشخیص شرکت نماشویی معتبر در تهران

در هر کسب و کاری سه مورد تجربه و رزومه، تخصص و تجهیزات و همچنین نیروی فنی می تواند، نشانگر یک شرکت و یا گروه خدماتی معتبر باشد. در بحث تشخیص شرکت نماشویی ساختمان استاندارد و معتبر در تهران باید توجه شود، که تمامی موارد ذکر شده قابل ارائه به کارفرما باشد. امادگی این گروه ها با رزومه انها مشخص می شود.

فاکتورهای موثر در اجرای پروژه

اگر بخواهیم شفاف سخن بگوییم می توان نماشویی را به سه سطح تقسیم بندی کرد. در سطح یک از دستگاه سندبلاست و مواد درجه یک cip، یو اف و همچنین سیلیس و در صورت صلاح دید پولیش استفاده می شود. دیسکلر نیز از جمله مواردی است، که برای رسوب زدایی و نمک زدایی موثر است، که در سطح یک نماشویی نما کاربرد دارد. اما در سطح دو و سطح سه که با قیمت های پایین نیز اعلام می شود، و به هیچ وجه نتیجه یک کار اصولی را ندارد. از دستگاه واترجت استفاده شده و تنها به شستشوی سطحی بسنده می شود. پس فاکتورهای موثر را می توان دستگاه، مواد و نوع نما در نظر گرفت.

نماشویی با مواد نانو یا نانو کاری نمای ساختمان چه مزایایی دارد؟

در ابتدا باید عرض کنیم، که نانو کاری سطح نما یک کار کاملا جدا است. به گونه ای که کارفرما می تواند برای افزایش شفافیت و همچنین ایجاد یک لایه مستحکم در مقابل الاینده ها، درخواست نانوکاری سنگ نما را دهد. هزینه این عمل کاملا مجزا از قیمت کلی محاسبه می شود. باید عرض کنیم که برای ماندگاری میزان کیفیت نمای ساختمان این روش کاملا موثر است.

فیلم نماشویی نمای ساختمان

در فیلم نماشویی ساختمان با طناب مشاهده می کنید، که به دلیل قدرت بالای دستگاه سندبلاست، هیچ گونه کثیفی و کدری بر روی سطوح اجری باقی نمی ماند. در واقع فشار بالای اب همراه موادی مانند یو اف یا دیسکلر در در نما تزریق می شود، که قابلیت پاکسازی بسیار قوی دارد. نماشویی یک فرآیند کاملا مهندسی شده و بر اساس علم و تجهیزات است، که برای رسیدن به هدف عالی لازم است، تا تمامی مراحل به درستی اجرا شود.

9 دیدگاه

 • ضمن تشکر از مطلب بسیار خوب و بی نظیر تون.
  بخشی از محتواتون اشاره کردین که نماشویی ساختمان با سندبلاست نیاز به برق سه فاز داره؟ اگر نباشه اونوقت تکلیف چیه؟
  طبق نمونه کارهایی که گذاشتید متوجه شدیم قدرت بی نظیری برای شستشو داره.

  • سلام خدمت اقای نظری بزرگوار، بله برای راه اندازی دستگاه سندبلاست حتما نیازه که در محل برق سه فاز باشه و اگه موجود نباشه به ناچار از واترجت استفاده میشه.

   • آقا تشکر بابت اطلاعات مفید؛خواهشا بفرمائید برای بازدید در غرب تهران برای نماشویی ساختمان سه طبقه کی میتونید تشریف بیارید؟

    • سلام اقای ناطق، تمامی بازدیدهای ما در همان روز تماس اتفاق میوفته، پیشنهاد ما اینه تصاویری از ساختمان خود برای ما ارسال کنید تا اطلاعات اولیه در اختیارتون قرار بگیره.

 • خیلی جامع و کامل بود؛ سوال بنده اینه که این دستگاه سندبلاست ایا رنگ رو هم از بین میبره یا فقط برای شستشوی گرد و خاک و رسوب و چربی استفاده میشه؟

  • سلام حامد عزیز، ببینید عوامل زیادی رو برای پاکسازی رنگ باید در نظر گرفت اما قدرت این دستگاه به قدری بالا است که با تزریق مواد مخصوص و سیلیس باعث پاکیزگی بالای سطوح بشه، به صورتی که حتی کدری و رسوب چندین ساله رو به سادگی از بین میبره.

 • مطالب سایتتون خیلی کامل و جامع هستش و مهمتر از اینکه بخش های مختلفی برای بررسی حوزه نماشویی ساختمان در نظر گرفتین و وقتی وارد سایت شما شدم به جواب همه سوالاتی که داشتم رسیدم و تصمیم گیری برام اسون تر شد.
  ازتون ممنونم

 • با سلام … مطالب خیلی خوب بود مخصوصا نمونه کارهایی که با فیلم گذاشته شده …. ممنون از شرکت ویوپارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ