نماشویی با مواد دیسکلر و نانو و پولیش

زمانی که صحبت از نماشویی ساختمان می شود یکی از شاخص های اصلی برای اجرای دقیق و اصولی بدون شک موادی است که در هنگام شستشوی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

برای این مواد نیز استاندارد و درجه بندی مشخصی در نظر گرفته شده است به گونه ای که زمان سفارش از شرکت های مرجع دو لیست در اختیار ما قرار می دهند که میزان و دوز اثر گذاری در ان گنجانده شده است و تفاوت این دو نوع مواد در کارایی می باشد.

نماشویی و شستشوی نمای ساختمان یک خدمات بر پایه دانش و تخصص است و به جرات می توان گفت که با اغاز دوران مدرن و صنعتی این حوزه به عنوان یک بخش کاملا علمی و استراتژیک شناخته می شود.

دلیل این ادعای ما به چند سال پیش بر می گردد که چندین شرکت دانش بنیان با کشف یک نیاز شروع به تحقیق و توسعه یک محصول بر پایه دانش نانو کردند و توانستند در یک مدت زمان معین این مواد علمی و اثر گذار را روانه بازار مصرف کنند.

جایگاه نانو و سیلیس در نماشویی

شستشوی نمای ساختمان با نانو زمانی حائز اهمیت است که در شهری مانند تهران و کرج زندگی می کنید و الودگی های محیطی نظیر الاینده ها و تابش بیش از حد خورشید و همچنین وجود گرد و خاک به دلیل تغییرات اقلیمی نامشخص ، سطح خارجی ساختمان شما را در هر فصل و زمانی تهدید می کند.

در واقع نانو باعث ایجاد یک لایه مقاوم در سطح سنگ و آجر می شود و علاوه بر افزایش چند برابری شفافیت می تواند تا حداقل پنج سال شما را از هزینه دوباره برای نماشویی ساختمان در امان نگه دارد.

لایه ای که نانو در سطح نما ایجاد می کند جلوی رسوب زدایی و نمک زدایی را گرفته و خاصیت اب زدگی دارد و در سه نوع شناخته شده در اختیار شرکت های شستشوی نما قرار گرفته است.

مواد بعدی با کارایی بالا و میزان کاربرد زیاد با نام تجاری و علمی دیسکلر برای نمک زدایی استفاده می شود و خاصیت تمیز کنندگی بالا بر روی شیشه ها دارد و به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی قوی تنها از دیسکلر دو درصد در شستشوی نما استفاده می شود.

این مواد دارای خاصیت رسوب زدایی نیز می باشد و بروی سنگ های دهبید و تراورتن تست های عملیاتی را با موفقیت گذرانده اند و در بسیاری از پروژه های نماشویی ساختمان در تهران و کرج مورد توجه نماشور های حرفه ای و کار بلد می باشد.

از دیگر مزایا و ویژگی های این نوع محصول راهبردی می توان به خاصیت مخلوط شدن در اب اشاره کرد که در مواردی که نیاز باشد همراه با اب در دستگاه سندبلاست تزریق و سپس در سطح نما خورانده می شود.

مواد دیگری که به شدت مورد توجه و مورد استفاده است با نام سیلیس شناخته می شود و یک ماده ترکیبی از ریز سنگ های معدنی است که تنها در نماهای سنگی و اجری کاربرد دارد و برای شیشه و کامپوزیت به هیچ وجه توصیه نمی شود.

سیلیس در صنایع مختلف کارایی دارد و از زمانی که دستگاه سندبلاست برای نماشویی درجه یک معرفی شد بیشتر مورد تقاضا قرار گرفت و از اوایل دهه نود به شکل صنعتی تولید و ارائه شد که بهترین جنس این محصول در کاشان تولید و در دسترس می باشد.

نقش یو اف و سی آی پی در شستشوی نما

گل سر سبد این مواد را می توان uf و cip در نظر گرفت زیرا تیر خلاص را به کثیفی ها می زنند و در دوز ها و نوع های متنوع تولید و در بازار موجود می باشند که هر یک برای وظیفه ای مشخص مهندسی و تولیده شده اند و در ترکیبات شیمیایی متفاوت وجود دارند.

اسیدی و قلیایی بودن این مواد ، برای رسوب زدایی و نمک زدایی سطح نمای ساختمان کاربرد دارند و وجود ترکیبات آلی موجب افزایش خاصیت کاتالیزی شده و با حل کردن الاینده ها در خود موجب افزایش چشمگیر تمیزی و پاکیزگی سطح سنگ و آجر و حتی نمای کامپوزیت می شوند.

شستشوی نمای ساختمان به جرات یک خدمات با متدهای کارشناسی و مهندسی معکوس است ، به شکلی که با شناسایی ایرادات و مشکلات هر بخش و هر موقعیت یک راه حل جدید را ایجاد می کند و روش و ماده مناسبی را ارائه می دهد.

احتمالا شما عزیزان نیز متوجه شده اید که شعار نماشویی ارزان و شرکت ها و افراد نا معتبر چگونه از عدم اگاهی جامعه هدف ، سو استفاده کرده و بدون استفاده از حتی یکی از مواد ذکر شده در پروژه سبب بد نام کردن این حوزه بی نظیر می شوند.

شستشوی نما با واترجت دقیقا همان نوع نما شویی است که با قیمت های پایین ارائه می شود و نیاز به استفاده از مواد خاصی نیست و جالب است بدانید که در هنگام تماس با ما تاکید دارند که ما قیمت های پایین تری نیز استعلام کرده ایم و ما را محکوم به گران فروشی خدمات می کنند.

اما با توضیحات کارشناس فنی متوجه تفاوت های ویوپارس با دیگر شرکت ها شده و مجاب می شوند تا شست شوی نمای ساختمان را به ما بسپارند و در پایان به قدری متعجب و راضی هستند که برای ما نیز جای خرسندی دارد.

شفافیت در قیمت نماشویی و شستشوی نما برای ما یک مزیت تبلیغاتی است اما نحوه خدمات و میزان اثر گذاری مواد مصرفی و تجهیزات پیشرفته باعث اعتماد کارفرمایان زیادی در سراسر تهران و کرج شده است.

ماده بعدی که در پایان کار مورد استفاده قرار می گیرد و در زبان عام نیز کاملا شناخته شده است زیرا در کارواش نیز به مراتب با نام ان مواجه شده اند پولیش نام دارد که برای واکس کردن سطح سنگ و اجر و در مواردی نماهای فریم لس و کرتین وال کاربرد دارد.

پولیش تقریبا کارایی مشابه نانو دارد با این تفاوت که میزان ماندگاری بر روی ساختمان کمتر بوده و بالعکس میزان افزایش شفافیت بیشتر از مواد نانو در شستشوی نمای ساختمان است.

بحث پایانی اینکه در چه موارد چه نوع موادی نیاز است تا مورد استفاده قرار گیرد:

  • در نماهای سنگی و آجری سیلیس و دیسکلر بخش جدا نشدنی خدمات هستند.
  • برای شیشه ها دیسکلر و مواد ترکیبی یو اف و سی آی پی حتما توصیه می شود.
  • برای نمای کامپوزیت به غیر از سیلیس بقیه مواد کاربرد زیادی دارند.
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ