نقش نماشویی ساختمان در جذب مشتری

انسان موجودی است که در هر شرایط و دوره ای طالب زیبایی ظاهری و باطنی همنوعان، و اشیاء و ابزار اطراف خود بوده است. به گونه ای که در طی سالهایی که زندگی بشر وارد مرحله تازه ای از مدرنیته شد، به شدت این خاصیت زیبایی پسندی رشد کرده است.

ساختمان ها که محل زندگی انسان هستند، نیز از این موارد مستثنی نبوده، و در یک بازه زمانی مشخص دستخوش تغییرات جزئی و کلی شده است. برای مثال در خود ایران تا اوایل دهه هشتاد خانه های با دیوارهای گچی، کاشی و سرامیک رنگی و کف های ساب خورده، به عنوان دیزاین مدرن و همگانی مورد توجه بود.

اما از اواخر دهه هشتاد با ورود طرح های جدید و نقش و نگارهای مصنوعی متنوع، این سبک دیداری منازل به شدت دستخوش تغییرات گردید. که در نمای خارجی ساختمان نیز کاملا مشهود بود.

در اصل نماهای متنوعی در طی سالیان گذشته وارد بازار مصرف شده اند. طرفداران خاص خود را دارند، برای نمونه می توان ساختمان هایی با نمای کاملا شیشه ای یا تمام کامپوزیت نام برد، که بر اساس یک ساختار متفاوت از اجر و سنگ عرضه شدند.

با تغییر ماهیت کلی ساختمان های اداری و مسکونی، نحوه اجرای نماشویی نیز برای سازگاری بیشتر، دچار تغییرات بنیادی شد. می توان به عنوان یک جهش صعودی در جهت پیشرفته تر شدن نام برد.

تغییر ماهیت نماشویی از نیاز لوکس به نیاز ضروری

در اصل زیبا سازی بخش خارجی اپارتمان های اداری و تجاری در کنار مسکونی دیگر یک نیاز لوکس نبود، و تنها به یک محله از تهران یا کرج خلاصه نمی شد. به زبان ساده تر می توان این واژه را استفاده کرد، که نماشویی ساختمان حال تبدیل به یک کانون توجه توسط تمامی اقشار جامعه تبدیل شده بود.

چه کسی می تواند منکر این شود، که زیبایی نما تاثیری روانی برای هر بیننده ای ندارد؟ ایا تک تک ما با این قضیه مواجه نشده ایم؛ که بارها برای خرید به سه چیز دقت کرده ایم: تابلو فروشگاه یا مرکز تجاری، تمیزی و زیبایی نمای ساختمان، میزان ورود و خروج افراد.

دیگر زمان نادیده گرفتن این موارد بسیار حیاتی به پایان رسیده است. زیرا دنیای امروز با افزایش اگاهی و پیشرفت کسب و کارهای خرد و کلان جایی برای اشتباه ندارد. بازاریابی از حالت سنتی خارج شده و وارد فاز ذهنی و جذابیت بصری تبدیل شده است.

اینکه شما نمای ساختمان محل کار خود را چندین سال است دست نزده اید، نشان از بی توجهی به تجارت شماست، زیرا با شستشوی نما می توانید حداقل تا پنجاه درصد از رقیبان همجوار خود جلوتر باشید، این حرف ها شعار تبلیغاتی نیست، بلکه واقعیتی انکار ناپذیر است. که امروزه زیبایی نما نقش ویژه ای در جذب مشتری دارد.

توجه به طراحی خارجی ساختمان در کنار طراحی داخلی

در کشورهای پیشرفته شهرداری هر منطقه تمامی بنگاه های اقتصادی و حتی منازل شخصی را اجبار می کند، تا ساختمان خود را در یک دوره یک تا سه ماهه شستشو کنند، دلیل این کار چیست؟ ایا غیر از این است که ماهیت هر کس وابسته به تمیزی محیط کار یا زندگی اوست.

همان قدر که ما به پاکیزگی محیط داخلی منازل اهمیت می دهیم، باید به بیرون ان نیز توجه ویژه ای داشته باشیم. نه برای اینکه شغل ما این است و قصد بازار گرمی داریم، تنها برای اینکه مطابق با تغییر سبک زندگی باید پیش رفت، و تمامی پارامترهای حاکم بر جامعه را پذیرفت.

شاید تا چند سال پیش تنها مناطق شمالی تهران برای دریافت خدمات نماشویی ساختمان اقدام می کردند اما امروزه شاهد تماس های متعدد از تمامی نقاط کشور هستیم که به فکر شستشوی نمای ساختمان خود افتاده اند.

بیشتر پروژه های اجرا شده شستشوی نما کدامند

بیشتر پروژه هایی که توسط گروه ما اجرایی شده است، به صورت مسکونی بوده اند. دلیل این موضوع عدم توجه پاساژها و مراکز خدماتی و رفاهی به میزان اهمیت زیبایی نمای بیرونی، در جذب مخاطب است.

البته کارخانجات و کارگاه صنعتی نیز دقیقا نیازمند توجه به این نیاز می باشند. تا با ایجاد یک محیط سالم و تمیز موجب افزایش بهره وری شوند. تا حدود زیادی کاهش خستگی روانی را با شستشوی داخل و خارج سوله ها برای کارکنان خود فراهم اورند.

یکی از نکات جالب این است که شستشوی نمای شیشه ای با طناب کانون توجه ساختمان های مرتفع است. در حالی که هنوز عده ی زیادی نمی دانند؛ که تمامی نماها از جمله اجری و سنگی قابل شستشوی علمی و تخصصی هستند، و با دستگاه سندبلاست می توان تا صد در صد کدری و کثیفی سطوح مختلف را از بین برد.

در ادامه به بهترین راه کارهای قابل ارائه در شستشوی نما برای ماندگاری حداکثری زیبایی خواهیم پرداخت، که حتما مورد توجه شما عزیزان قرار خواهد گرفت. زیرا برای بسیاری از شما شاید تازگی داشته باشد.

نانو و پولیش چه نقشی در ماندگاری نما دارند

تا اینجای داستان همه چیز برای نشان دادن اهمیت این نوع خدمات بود. اما حال سوالی مطرح می شود؟ برای پاسخ به ان دو راه حل استاندارد توسط شرکت های مطرح پیشنهاد شده و سالهاست که مورد استفاده قرار گرفته است.

اولین مورد، پولیش کردن سطح نما پس از پایان مراحل اولیه است. سبب جلای زیادی در سطح سنگ و اجر می شود. یک جلوه بی نظیر در نتیجه کار ایجاد می کند، که برای اکثر پروژه ها توصیه شده و تا حدود زیادی عملیاتی می گردد.

در واقع پولیش یک ماده شیمیایی با ترکیبات بی خطر برای انسان است. در کارواش نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با تغییر ماهیت ساختاری در نمای ساختمان نیز کاربرد داشته، و می تواند باعث براقیت قابل قبولی در نما شود.

اما راه کاری که برای ماندگاری بالای نما معرفی شده، و توسط شرکت های دانش بنیان تولید و عرضه شد، مواد نانو بود. که به طور شگفت انگیزی می توانست از نفود الاینده ها، گرد و خاک و حتی باران اسیدی جلوگیری کند. مانع کاهش سطح کیفیت ساختمان گردد.

در مشاوره قبل از شروع، که توسط کارشناس فنی در اختیار کارفرما قرار می گیرد، به شستشو با نانو تاکید ویژه ای می شود. تا حداقل پنج سال هیچ هدر رفت هزینه ای متوجه مشتری نشود.

بهترین راه حل برای تمیزی و پس از ان حفظ زیبایی نما این است؛ که در ابتدا نماشویی درجه یک با طناب اجرایی شود، که تمامی مواد مورد نیاز در ان استفاده می شود و در پایان نیز نانو کاری عملیاتی می گردد.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ