تاثیر نانو و پولیش در نماشویی ساختمان

نانو و پولیش در نماشویی ساختمان

همان قدر که شستشوی نما اهمیت بالایی در بازگردانی کیفیت ساختمان دارد، بدون شک ماندگاری در پایان نماشویی نیز دغدغه ای است، که کارفرما به شدت بر روی ان تاکید داشته، و لازم است تا اقداماتی برای حفظ زیبایی بخش خارجی اعمال گردد. تا حداقل تا پنج سال نیاز به هزینه دوباره در این حوزه نباشد.

در اصل زمانی که کارگاه تجهیز می شود و یکی از روشهای شستشوی نمای ساختمان با طناب یا داربست انتخاب شده، و بر اساس موقعیت جغرافیایی و جنس نما دستگاه ها به محل پروژه برده می شوند، این موضوع که در پایان قرار است چه رویکردی اعمال شود در اختیار مشتری قرار گرفته است.

دلیل اینکه تاکید داریم کار کارشناسی از معیارهای موفقیت در یک شغل خدماتی است، توجه به همین مسائل مهم می باشد که در ابتدا تمامی فاکتورهای مورد نیاز برای گرفتن نتیجه ایده ال در بین مجری و صاحب کار مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

راه حل های زیادی برای حفظ کیفیت نمای ساختمان از یک دهه گذشته معرفی شده است. اما با ورود کشور به صنعت نانو این امکان فراهم شد، که بهترین رویکرد و مواد تولید و در اختیار شرکت های نماشویی قرار گیرد.

شرکت های متعددی برای ارائه خدمات نانو بر روی نما کاندید مواد مورد نیاز شدند. اما بهترین مارک موجود در بازار در حال حاضر نانوپارس است که توسط متخصصان این حوزه به صنعت شستشوی نما معرفی شد.

این ماده که به عنوان معجزه گر نیز شناخته می شود، بیشتر پایه اسیدی دارد. اما در مواردی نیز کاملا خنثی عرضه شده است و تا حدود زیادی ترکیبات شیمیایی نزدیک به پولیش را دارا می باشد. اما در ادامه خواهید خواند که چه تفاوت هایی در تاثیر گذاری هر یک وجود داشته و می تواند یک پارادایم مرحله ای برای ماندگاری سطوح مختلف اعمال کند.

مراحل نانوکاری نمای ساختمان و تاثیر ان در نماشویی

اولین نکته که شاید برای خیلی از افراد بسیار حائز اهمیت است، بحث شیمیایی بودن این مواد و مضراتی که ممکن است متوجه نماشور یا استفاده کننده داشته باشد، مطرح می شود، باید عرض کنیم که این ماده که در ترکیبات مختلف تولید و عرضه شده است؛ هیچگونه عوارض جانبی نداشته اما تاکید بر این می باشد که از لباس مخصوص و دستکش و ماسک در زمان اجرا استفاده شود.

دقت کنید که نماشویی ساختمان با مواد نانو در پایان کار اجرایی می شود،  باید سطح کاملا خشک شده باشد و هیچ گونه شوره و کدری در سطح نما باقی نمانده باشد. زیرا در صورت عدم صحیح شستشو، یک سطح کاملا اهکی در انتظار شماست، پس لازمه نانو کاری موفق بدون شک اجرای درست و اصولی شستشوی نما می باشد.

اجرا معمولا با اسپره کردن و استفاده از دستگاه های سمپاشی بهترین نتیجه را به همراه دارد، اما دقت کنید که در صورت لزوم از پارچه های مخصوص نیز برای انتقال مواد در سطح سنگ و اجر استفاده می شود که مورد تایید می باشد.

اولین و مهمترین خاصیت این عمل در پایان پروژه ایجاد یک لایه اب گریز می باشد. در واقع بدون کوچکترین تغییر در رنگ سنگ و آجر، باعث روان شدن قطرات اب باران بر روی سطوح مختلف شده و یک پاک کننده دائمی را برای شستشوی طبیعی ایجاد می کند.

به دلیل نفوذ به لایه های محافظ سنگ و اجر یک پاک کنندگی به این نوع نما می دهد، تا هیچ گونه الودگی و کثیفی را جذب خود نکرده و مانند یک هدایتگر هوشمند در جهت حفظ تمیزی ساختمان عمل کند.

یکی از جالب ترین خاصیت های نانوکاری نما در پایان کار نماشویی ایجاد یک خاصیت بسیار حیاتی برای جلوگیری از شوره زدن و سفیدک و اهکی شدن نمای سنگی و اجری است که با این امکان یک مقاومت حداکثری در مقابل باران های اسیدی ایجاد خواهد شد.

حفظ تنفس مصالح و مقاوم در مقابل تابش های خورشید

منظور این تیتر در اصل حفظ شادابی مصالحی است، که برای نگه داری سنگ های متنوعی مانند تراورتن و دهبید استفاده شده است، شاید بتوان دقیق تر گفت که موجب لایه برداری بهینه در جهت حفظ ساختار ماهیت اصلی نمای ساختمان در هر سطحی می شود.

این اتفاق مهمترین عامل در جهت عدم کدری دوباره می باشد، که در واقع اصلی ترین دغدغه مشتری نیز در پایان شستشوی نمای ساختمان همین مسئله است که ایا این الاینده های خوابیده بر روی نما بازهم باز خواهند گشت ؟ ایا زمان مشخصی برای حفظ تمیزی و پاکیزگی ساختمان بعد پروژه وجود دارد؟ و سوالات متعدد دیگری که در پاراگراف پایین جواب این ابهامات را خواهید گرفت.

اگر مواد درجه یک نانو در پایان کار استفاده شده باشد، حداقل تا پنج سال ضمانت ماندگاری از سوی شرکت های نماشویی در اختیار کارفرما قرار می گیرد، البته نحوه اجرای درست نیز ملاک بسیاری موثری در ماندگاری نما است.

سوال دیگری که لازم است به ان پاسخ دهیم، میزان مقاومت سطح در مقابل تابش های فرابنفش است که یک مقوله بسیار حیاتی محسوب می شود، و پس از نشستن الاینده ها در رتبه بعدی کاهش سطح کیفیت بخش بیرونی آپارتمان قرار دارد.

ساختار مواد نانو یک پارامتر ایزوله برای حفظ استحکام مولکول های لایه های بالایی سنگ یا آجر ایجاد می کند، که در مقابل درجات بالای گرما و تابش های مستقیم خورشید یک مقاومت غیر قابل باور را ساماندهی خواهد کرد.

پولیش چه کاربردی در زیبایی نما دارد

پولیش به عنوان یک ماده برای واکس کردن نمای ساختمان در روند کار استفاده می شود. پای ثابت اکثر پروژه های شستشوی نما می باشد. البته به دلیل خاصیت شبه قلیایی که دارد هیچ اسیبی به سنگ یا اجر وارد نمی کند..

البته باید توجه داشت که پولیش نیز مانند هر ماده دیگری که در شستن نما استفاده می شود، در صورت رعایت نکردن استانداردهای موجود یک سم و مشکل بدون بازگشت را ایجاد خواهد که شاید شما را مجبور کند تا هزینه دوباره برای نماشویی اعمال کنید.

یکی از خاصیت های جالب توجه پولیش در شستشوی نما سازگاری با طبیعت و غیر سمی بودن ان است که در کارواش های ماشین نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

می توان این ماده را همسان با نانو قرار داد اما با این تفاوت که تنها اثری که بر روی نمای ساختمان می گذارد بحث درخشندگی و جلاء است تا حفط ماندگاری در طولانی مدت.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ