نماشویی با راپل و داربست

یکی از مهمترین چالش های ذهنی پیش رو در بحث نماشویی ساختمان در تهران در همان ابتدای پروژه انتخاب نوع شستشو با طناب یا داربست می باشد که می تواند در نتیجه کار نیز تاثیر گذار باشد و نیاز است تا به طور اساسی در مورد این موضوع صحبت شود.

باید بدانید که طنابی که در این حوزه خدماتی استفاده می شود به شدت مقاوم و سیستمی است یعنی بر اساس پارامترهای مشخص و استاندارد مقاومت و میزان ایمنی ان سنجیده و بررسی شده است.

به این طناب در اصطلاح خاص راپل می گویند که از یک بخش بسیار مستحکم برای نگه داری فرد نماشور از یک طناب کمکی برای امکان مانور بر روی سطح ساختمان و یک شانت حمایتی بسیار قوی برای ایمن سازی احتیاطی در ان تعبیه و گنجانده شده است.

این موارد را ذکر کردیم تا بدانید که در نماشویی و شستشوی نمای ساختمان ایمنی و امنیت جانی فردی که در ارتفاع در حال فعالیت است از مهمترین چالش هایی است که مورد توجه شرکت های معتبر می باشد.

میزان مرگ و میر در نماشویی با راپل به شدت پایین است زیرا شانت حمایتی مورد استفاده می تواند تا 90 درصد احتمال سقوط را کاهش دهد و تا حدود زیادی خیال نماشور را برای شستشوی بهتر راحت کند.

بلا استثنا برای شستشوی شیشه ساختمان از سیستم راپل و طناب استفاده می شود و دلیل این موضوع حساسیت در شستن شیشه ها می باشد و برای تمیزی کامل ساختمان ، فردی که در ارتفاع کار می کند بتواند به خوبی در سطح نما تسلط داشته و عملیات نماشویی را اجرایی کند.

هزینه شستشوی ساختمان با طناب یا راپل بر اساس متر مربع و نوع نما و همچنین تعداد نیروی مورد نیاز و همچنین مواد به کار رفته تعیین می شود و بر اساس یک بر آیند مشخص از حالت نزولی اغاز و با توجه به درخواست کارفرما و نظر کارشناس فنی تا حداکثر قیمت افزایش می یابد.

قیمت خود سیستم راپل بسیار بالاست و طول عمر ان نیز از پنج تا ده سال است که معمولا از خارج از کشور وارد شده و در بازار عرضه در اختیار شرکت های نماشویی ساختمان قرار می گیرد که قبل از ورود به بازار مصرف ، کاملا استاندارد سنجی می شود و از نظر استحکام مورد ازمایش قرار می گیرد.

شستشوی نمای ساختمان با طناب را به عنوان مشاغل سخت در نظر می گیرند و در رده کارهای پر خطر قرار گرفته است اما با رعایت ایمنی کامل از شروع کار تا اجرای پروژه می توان ریسک سقوط را تا حد زیادی کاهش داد.

با توجه به مطلب ذکر شده در روند نماشویی ، مدیریت ریسک از مهمترین عوامل موفقیت در پایان کار است و بر همین اساس در ابتدای کار ، نقاط اتصال راپل در بالای ساختمان بررسی شده و از میزان مقاومت ان اطمینان حاصل می شود.

یکی دیگر از موارد مدیریت ریسک مربوط به نقاط مانور نماشور در سطح نما است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و این موضوع از اختیارات و وظایف کارشناسی است که از ابتدا تا پایان پروژه شستشوی نمای ساختمان در محل حضور موثر و مداوم دارد.

بیمه مسئولیت مدنی که مورد توجه هم شرکت ارائه دهنده خدمات و کارفرما است از مسائل اساسی در بحث کار در ارتفاع می باشد که برای تشخیص شرکت معتبر باید به این مورد توجه ویژه داشت و در همان ابتدای قرارداد به طور جدی ذکر شود که تمامی موارد مربوط به کاهش ریسک جانی در نما شویی به عهده مجری می باشد.

مزایای شستشوی نما با داربست

در این بخش به روش دوم مربوط به شستشو می پردازیم که لازم است اطلاعات کلی را در این حوزه نیز دریافت کنید و در هنگام انتخاب دچار تردید نشوید و با اگاهی درست نسبت به اجرای این خدمات اقدام کنید.

در روش نماشویی با داربست چند نکته بسیار حائز اهمیت است که مهمترین ان زمان و ساختار ساختمان و همچنین موقعیت کنونی عملیات هایی است که در حال اجراست.

در واقع در ساختمان های نو ساز که کار سنگ کاری یا نصب شیشه ها در حال انجام است بهترین انتخاب همان داربستی است که بر روی نما نصب می باشد و نماشور می تواند بلافاصله کار خود را اغاز کند و اتلاف وقت برای باز کردن داربست و نماشویی با راپل به هیچ وجه پذیرفته نیست.

در مواقعی که امکان شستشو با طناب به دلیل وجود بالکن بلند و شیروانی و همچنین سقف های دارای بر آمدگی وجود ندارد در ابتدا باید داربست بر روی ساختمان نصب شود و پس از ان شستشوی نما شروع گردد.

از جمله مزایای داربست می توان به افزایش تمرکز به تمامی نقاط ، امکان جا به جایی در یک مسیر معین و همچنین سرعت عمل در بالا و پایین امدن نماشور اشاره کرد و به عقیده ما در شستشو با راپل به مراتب امنیت جانی بیشتر از داربستی است که در ظاهر تضمین کننده جان افراد است.

مراحل نماشویی به وسیله داربست به شکل زیر است:

  • در ابتدا اکیپ داربست بند که طرف قرارداد با گروه ماست در محل حاضر شده و وظیفه خود را انجام می دهند.
  • پس از ان کارگاه برای اغاز نماشویی ساختمان تجهیز شده و مواد و دستگاه های مورد نیاز به محل ارسال می شوند.
  • و پس از بررسی های انالیزی پروژه شستشوی ساختمان اغاز و پیش می رود.

هزینه این روش به علاوه داربست است و در فاکتور ، قیمت اتصال داربست به صورت جداگانه محاسبه شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد و تفاوت هزینه در طناب و داربست فاصله چندانی ندارد و جای نگرانی نیست.

پیشنهاد گروه ویوپارس کدام روش و برای کدام نماهاست

برای شستشوی شیشه ها حتما پیشنهاد ما راپل است اما در صورت لزوم و موقعیت مکانی غیر استاندارد از داربست می توان برای پیشبرد کار استفاده کرد و همچنین برای نانو کاری سطح نمای ساختمان از دو روش ذکر شده می توان بهره برد و این موضوع به تقاضای کارفرما بستگی دارد.

برای نماهای آجری و سنگی با توجه به زمان ، نوع شستشو و همچنین بودجه پروژه و درخواست کارفرما می توان تصمیم گیری درست کرد و پس از ارسال تصاویر به شرکت این موضوع با دو فاکتور جداگانه در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

برای کامپوزیت نیز همین مسئله صدق می کند و برای نماهای ترکیبی نیز پس از بررسی های میدانی و همچنین میزان کثیفی و در نظر گرفتن وقت و هزینه ، نوع نماشویی و همچنین دستگاه مورد نیاز تعیین می شود.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ