بررسی مقاومت سنگ قبل از اجرای شستشوی نما

بررسی مقاومت نما قبل از شستشو

یکی از الزامات و مراحل مهم پیش از آغاز پروژه شستشوی نما بررسی مقاومت و همچنین کیفیت سنگ نما می باشد که باید در این زمان کارشناس شرکت با دقت زیاد آن را مورد بررسی قرار دهد.

این بررسی علاوه بر این که از مشکلات احتمالی جلوگیری خواهد کرد، مواد شوینده ای که برای انجام درست و بدون نقص این امر مورد نیاز است را نیز مشخص می کند.

اجرای شستشوی نما علاوه بر اینکه در زیبایی ساختمان می تواند تاثیر گذار باشد، این نکته بسیار مهم را نیز یادآور می شود که به سنگ نما توجه کنید. به طور مثال در زمان اجرای پروژه در صورت مشاهده پوسیدگی و یا لق بودن سنگ ها پیش از آنکه شما را با چالش هایی رو به رو کند از آن جلوگیری نمایید.

از جمله عواملی که ممکن است باعث خرابی و یا افتادن سنگ نما شود می توانیم به؛ وزش باد های شدید، تاثیر ارتفاع، نفوذ آب، عمر بالای ساختمان و… اشاره کرد. در این زمان می توان با استفاده از امکان مهم پیچ و رولپلاک سنگ ها استفاده کرد و با محکم کردن، از افتادن آن ها جلوگیری نمود.

بررسی سنگ های تراورتن و نمای آجری قبل از شروع پروژه

سنگهای تراورتن با توجه به اینکه در کشور عزیزمان ایران بسیار تولید می شود و به وفور یافت می شود قیمت بسیار مناسبی دارد و در زمان پیاده سازی هزینه زیادی به شما تحمیل نمی کند.

این نوع از سنگ ها در بربر سرمای زیاد مقاوم نیستند ودر زمانی که در مکانی سردسر استفاده شود حتما باید از پیچ و رولپلاک سنگ برای مقاوم سازی آن ها استفاده شود که بعد از انجام این کار می تواند ماندگاری آن را افزایش دهد.

برای شستشوی این سنگ ها می توان از هر دو دستگاه استفاده کرد، اما بهترین گزینه استفاده از دستگاه واترجت می باشد که با توجه به فشار کمتری که وارد می کند فقط کثیفی بر روی سنگ ها را از بین می برد و آسیبی به آن ها وارد نمی کند.

سنگ های تراورتن با توجه به کیفیتی که دارند و همچنین حفره هایی که بر روی آنها وجود دارد به وسیله سیلیس شستشو داده می شوند که علاوه بر پاک کردن آلودگی ها این مواد نقش ترمیم کننده نیز بازی می کنند و می توانند کیفیت سنگ را افزایش دهند. البته از رزین نیز برای پر کردن حفره ها استفاده می شود.

انواع مختلفی از آجر ها تولید می شود که برای شستن هر یک راهکار جدایی وجود دارد. به طور مثال برای شستن آجر های سه سانتی تولید شده به وسیله آهک و خاک رس سوخته و همچنین بتن تفاوت هایی وجود دارد که به آجرهای بافت دار، آجرهای ماسه سنگین و… تقسیم بندی می شوند. نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید مقدار جذب آب به وسیله آجر می باشد که باید با دقت آن را مورد بررسی قرار داد.

پیش از آغاز شستشو باید مواد مورد استفاده در شستن آجر را نیز مشخص نمایید، به طور مثال برای شستن آجرهای بافت دار از دستگاه سندبلاست با فشار بالای آب و فرچه، برای شستن آجرهای ماسه سنگین نیز از آب و فرچه اسکرام  شستشو داده می شود، البته در این آجر ها از سندبلاست برای اعمال فشار بالای آب نیز استفاده می شود.

چرا نماشویی آسیبی به مقاومت سنگ نمی زند

با توجه به اطلاعاتی که کارشناسان و مشاوران با شما در میان می گذارند و همچنین تجربه بالای نماشورها در زمان شستشو هیچ فشاری به سنگ ها وارد نمی شود و خدشه ای به مقاومت آن ها وارد نمی شود.

یکی از دلایلی که ممکن است به نما آسیب وارد کند، مواد مورد استفاده در انجام پروژه می باشد که ما این اطمینان را به شما می دهیم که شرکت ویوپارس با توجه به سابقه کاری و کادر متخصصی که در کنار خود دارد به هیچ عنوان از مواد بی کیفیت و نامرغوب در زمان شستشو استفاده نمی کند.

به طور مثال با توجه به آلودگی هوا و به تبع آن باران های اسیدی که در تهران و سایر شهرهای صنعتی که می بارد، اگر بعد از چند روز که باران باریده است شما تصمیم بگیرید که نما خود را بشویید از مواد دیسکلر برای شستن استفاده شود با توجه به واکنش های شیمیایی که رخ می دهد ممکن است نمای ساختمان علاوه بر اینکه تمیز نمی شود بر عکس ممکن است با کثیفی چند برابری رو به رو شود.

با این تفاسیر و توضیحاتی که ارایه کردیم ثابت کردیم که نماشویی علاوه بر اینکه به سنگ ساختمان آسییب وارد نمی کند برعکس می تواند در بهبود کیفیت و همچنین طول عور و ماندگاری آن نیز تاثیر گذار باشد.

چه فاکتورهایی برای اجرای شستشو نما پیش از آغاز نیاز است

تجهیز کارگاه به وسیله داربست یا راپل نیز نکته ای بسیار مهمی است که پیش از آغاز پروژه باید به آن توجه نمود. با توجه به سرعت بالا در تجهیز کارگاه به وسیله راپل و همچنین جلوگیری از آزار و اذیت همسایگان و جلوگیری از رفت و آمد آن ها که به وسیله داربست به آن ها تحمیل می شود و همچنین قیمت پایین تر آن نسبت به داربست، طناب یا راپل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه برای هر ساختمان و پروژه راهکار متناسب با آن پروژه پیشنهاد می شود از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می شود. به طور مثال نوع دستگاه نماشویی نما اولین سوال است که کارشناسان باید به آن پاسخ دهند. سوال بعدی استفاده از چه موادی می باشد.

تقریبا در استفاده از دستگاه ها برای شستشوی ساختمان دو دستگاه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه سندبلاست و دستگاه واترجت. با توجه به فشار نسبتا کمتری که در دستگاه واترجت وجود دارد بسیار مناسب برای پنجره های پروفیلی، نماهای کامپوزیتی و… مورد استفاده قرار می گیرد. البته برای نما های خیلی قدیمی که امکان پوسیدگی وجود دارد از این دستگاه استفاده می شود.

اما از دستگاه سندبلاست با توجه به قدرت زیادی که دارد برای شستشوی نمای ساختمان هایی با نمای آجری، سنگی و… بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند کثیفی های خیلی زیاد و قدیمی را از بین ببرد و دوباره زیبایی را به ساختمان شما بازگرداند. البته این دستگاه علاوه بر آب در زمان شستشو می تواند موادی همچون دیسکلر و سایر مواد معدنی را نیز همزمان تزریق نماید که علاوه بر تمیزی باعث ترمیم خرابی های موجود در سنگ ها وجود دارد نیز می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که دستگاه سندبلاست نیاز به برق سه فاز دارد، در ساختمان هایی که آسانسور در آن ها تعبیه شده است این نیاز را می توان از برق آسانسور تامین نمود اما در ساختمان هایی که این امکان وجود ندارد باید از دستگاه واترجت استفاده کرد.

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ