چه فاکتورهایی در نماشویی موثر هستند

فاکتورهای اصلی نماشویی ساختمان

مهمترین سوال مطرح شده در هنگام تماس برای دریافت خدمات نماشویی ساختمان این است که لیست قیمت بر چه اساس تنظیم شده و چه فاکتورهایی در شستن نما موثر بوده و می تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه ها شود.

برای پاسخ به این سوال کلیدی تصمیم گرفتیم تا یک مقاله جامع تهیه کرده و در اختیار شما قرار دهیم که تا حدود زیادی جواب ابهامات موجود در ذهن شما را پاسخ داده ایم ، که بهتر است تا پایان با ما همراه باشید تا با درک بهتر از حوزه نماشویی نمای ساختمان بتوانید تصمیمات بهتر بگیرید.

قبل از پرداختن به اصلی ترین فاکتورها باید بدانید که شستشوی نمای ساختمان به پاکیزگی کامل سطح انواع نما از جمله آجری ، سنگی و کامپوزیت ، شیشه و ترکیبی منجر می شود و از جمله دستگاه های مورد استفاده سندبلاست و واترجت است که هر یک در شرایطی مشخص کارایی دارند.

باور غلطی که در جامعه وجود داشت و امروزه کمتر شده است این بود که فرد نماشور تنها از یک ارتفاعی با طناب اویزان شده و با شلنگ بر روی سطح ساختمان آب می گیرد و هیچ کار تخصصی و علمی در پشت این خدمات وجود ندارد.

اما با گذر زمان و افزایش درخواست ها و وجود پایگاه های اطلاعاتی متعدد این موضوع که نماشویی ساختمان یک کار کاملا علمی و تخصصی است ثابت شده و توانسته جایگاه مناسبی را برای این حوزه محیا کند.

با ورود دستگاه های واترجت در ابتدا یک مکانیزم کاربردی قابل قبولی ارائه شد و توانست با افزایش فشار اب و همچنین اثر گذاری مناسب تا حدودی این حوزه را متحول کرده و صنعتی سازی را به ارمغان اورد اما سندبلاست بود که نشان داد که چه تاثیر بی نظیری می توان در دیزاین خارجی ساختمان ایجاد کرد.

جنس نما اولین فاکتور موثر در نماشویی ساختمان

زمانی که سخن از جنس نما می شود منظور نوع مصالحی است که برای نگه داری و زیبا سازی سطح خارجی ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده شده است که بر اساس موقعیت جغرافیایی و همچنین ذوق سازنده و بودجه پروژه معین شده و اجرا می شود.

در تهران و کرج به عنوان قطب های صنعتی و اقتصادی کشور شاهد تنوع نماهایی هستیم که به نحوی نشان گر میزان تفاوت در سلیقه و افزایش زندگی مدرن در این شهرهای پر جمعیت است که از سال 86 که میزان ساخت و ساز و مهاجرت به طور چشم گیری افزایش یافت ، این تنوع نیز دست خوش تغییرات قرار گرفت.

بیشتر نمای ساختمان های مسکونی از جنس سنگ و آجر است و برای مراکز فروشگاهی و تجاری معمولا از کامپوزیت و شیشه استفاده شده و برای شرکت ها را نیز می توان ترکیبی از نماها در سطح شهر مشاهده کرد که این نکته نیز حائز اهمیت است که از اغاز دهه نود میزان دقت در طراحی خارجی به مراتب سیر صعودی به خود گرفت.

فاکتور جنس نما در نماشویی ساختمان از این جهت دارای اهمیت است که برای انتخاب مواد و دستگاه و همچنین نوع شستشو نما با طناب و داربست موثر بوده و برای کاهش خطرات و همچنین جلوگیری از اسیب های جدی به خود ساختمان و نماشور لازم است تا بر اساس جنس نما کارگاه را برای اجرا تجهیز کرد.

میزان الودگی سطحی و عمقی در شستشوی نما

بارها در بخش های مختلف تاکید کردیم که برای از بین بردن کدری و نمک و چربی ها و همچنین رسوب های عمیق لازم است از دستگاه سندبلاست همراه با تزریق موادی نظیر سیلیس ، دیسکلر و… استفاده کرد تا علاوه بر شستشوی عمیق نمای ساختمان موجب افزایش شفافیت و تمیزی شود.

بیشتر الودگی ها از خود محیط در سطح سنگ و آجر و شیشه نشسته و کمتر پیش می اید که انسان به طور مستقیم در کدری سطح نما دخیل باشد و الودگی ها با وارونگی دما و تغییرات فصلی بیشتر شده و در کلانشهر تهران و کرج میزان وجود الاینده ها به مراتب بیشتر از دیگر شهر های کشور عزیزمان است.

برای شستشوی شیشه ساختمان تی و ابر و دستگاه واترجت کافی است و کثیفی ها به سادگی پاک شده و شفافیت بالایی را ایجاد می کند اما برای سنگ و اجر و حتی کامپوزیت تنها سندبلاست برای پاکیزگی کامل الودگی های عمیق کارساز است.

نوع دستگاه به کار رفته در شستن ساختمان

زمانی که شما تصاویر میدانی از پروژه را ارسال می کنید یکی از سوالات مطرح شده در همان ابتدا این است که در محل برق سه فاز موجود است یا خیر که اولین جرقه ابهام در ذهن شنونده این موضوع ایجاد می شود که برق سه فاز از کجا می توان گرفت و چه نیازی به این میزان قدرت الکتریکی برای راه اندازی یک دستگاه است.

باید عرض کنیم که به دلیل قدرت بالای موتور دستگاه سندبلاست و همچنین فشار بسیار بالای پرتابه اب و مواد مورد استفاده در این وسیله ، باید میزان انرژی الکتریکی ورودی سه برابر برق شهری باشد ، تا مشکلی در مراحل عملیات نماشویی ایجاد نشود.

دستگاه سندبلاست به قدری قدرت دارد که اب را تا ارتفاع چهار متر پرتاب کرده و در اصطلاح عام موجب سوراخ شدن کف دست در صورت قرار گیری مستقیم می شود که این تفاسیر بیان گر میزان اثرگذاری این دستگاه در شستشوی نمای ساختمان است.

از واترجت نیز برای شستشوی درب و پنجره دوجداره ، شیشه ها و همچنین کثیفی و کدری سطحی استفاده شده و متناسب با بودجه و درخواست کارفرما می تواند در اجرای نما شویی به کار رود.

مواد مورد نیاز برای نماشویی درجه یک

موادی که برای شستشوی نما استفاده می شود برای چربی زدایی و رسوب زدایی و همچنین نمک زدایی اجرها و سنگ های موجود در سطح خارجی ساختمان می باشد که به ترتیب خاصیت های اسیدی ضعیف و قلیایی قوی را شامل می شوند که با توجه به بررسی های کارشناسی قبل از اجرا تعیین و در فاکتور اعمال می شود.

سیلیس یک ماده ترکیبی از مواد معدنی است که همراه با اب در دستگاه سندبلاست وارد شده و سپس با فشار حداکثری در سطح سنگ و اجر تزریق می شود که شن و ماسه های باقی مانده و همچنین الودگی های نفوذ کرده در سطح سنگ مخصوصا تراورتن را تمیز و عاری از کثیفی می کند.

مواد یو اف و سی ای پی دو ماده با خاصیت های اسیدی و قلیایی برای از بین بردن چربی و رسوب و نمک های موجود در نمای ساختمان هستند که در نماشویی تخصصی کاربرد زیادی داشته و کمتر شرکتی نحوه استفاده و ترکیبات صحیح انها را می دانند و استفاده می کنند.

پولیش نیز یک واکس کننده قوی و جلا دهنده کاربردی در صنعت شستشوی نمای ساختمان است که بر اساس درخواست کارفرما برای افزایش شفافیت و درخشندگی سطح سنگ و اجر کاربرد دارد.

نماشویی با مواد نانو مهمترین فاکتور در ایجاد سیر صعودی قیمت شستن ساختمان محسوب می شود زیرا تا دو برابر هزینه ها را افزایش داده و در قبال ان نیز میزان ماندگاری تمیزی را تا ده برابر بیشتر می کند که یک کار کاملا علمی و دانش بنیان به حساب می اید.

دیسکلر دو درصد نیز برای شستشوی شیشه ها و انواع نماها نقش موثری را ایفا می کند و به مراتب در پروژه های متعدد نماشویی ساختمان کاربرد داشته و می تواند تا حدود زیادی باعث کاهش آنزیم های مخرب باقی مانده در سطح نما شود که تمامی مواد ذکر شده پس از بررسی های میدانی و کارشناسی تعیین و اعلام شده و در فاکتور لحاظ می شود.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ