زمان بندی پروژه نماشویی

زمان یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در هر شغل و کسب و کاری است. در نماشویی نیز فاکتورهای زیادی در مدت زمان پروژه دخیل است، که قصد داریم تا در این مقاله نگاه اجمالی به ابعاد مختلف این موضوع داشته باشیم.

ابتدا باید بدانید که تمامی پروژه های شستشوی نما به صورت پیمانکاری پیش می رود، پس مجری حق کم کاری برای افزایش دستمزد را ندارد. این یک مزیت بسیار ویژه در این حوزه خدماتی است.

پس از ارتباط های اولیه و دریافت اطلاعات از سوی کارفرما و بررسی شماتیک ساختمان، زمان بندی حدودی برای تعیین وقت و هزینه توسط کارشناس فنی اعمال و در طی یک پیش قرارداد و پیش فاکتور در اختیار مشتری قرار می گیرد.

ساختمان های ویلایی و یک تا دو طبقه که کاملا مشخص است. در مدت زمان معین و در کمترین زمان ممکن نماشویی اجرا شده و کار تحویل داده می شود، تنها نکته این نوع آپارتمان ها عرض است نه ارتفاع و معیار اصلی برای زمان بندی، متراژ زیربنایی ساختمان می باشد.

البته ناگفته نماند که کدری دیوارها در کنار میزان رسوبی بودن در مدت زمان اجرایی یک پروژه شستشوی نمای ساختمان به شدت تاثیر گذار است. دلیل این موضوع تعداد دفعات رفت و برگشت نماشور با دستگاه سندبلاست در سطوح افقی و عمودی برای پاک سازی کامل می باشد.

نقش هر پارامتر را اگر بخواهیم بررسی کنیم، ابتدا باید از دستگاه های مورد استفاده در نماشویی سخن بگوییم و پس از ان به روش های طناب و داربست و بپردازیم. در پایان نیز انواع نما را مورد کنکاش قرار دهیم، پس برای نتیجه گیری دقیق این زمینه جذاب با ما همراه باشید.

سندبلاست یا واترجت، کدام پیروز میدان اند

در ابتدای معرفی واترجت کمتر کسی پیش بینی می کرد که پس از ان یک دستگاه قوی تر روانه بازار شود و تمامی معادلات را بهم بزند. اما وزن سبک این وسیله نسبت به سندبلاست بسیار پایین تر بود و در فاکتور زمان به مراتب کارایی بیشتری داشت؛ اما نکته ای وجود دارد که در پاراگراف بعدی بررسی می کنیم.

فرض کنید یک دیوار اجری که دچار کدری طولانی مدت شده است، و الاینده ها با گذر فصول مختلف در لایه های زیرین نما رسوب کرده، و از بین بردن این حجم بالای کثیفی نیاز به همت جهادی دارد. حالا واترجت چقدر می تواند کارساز باشد؟ ایا می توان روی این دستگاه حساب باز کرد؟

جواب کاملا منفی است، فشار اب خروجی از واترجت بسیار پایین تر از سندبلاست است. با برق تک فاز  و ورودی انرژی الکتریکی محدود همراه می باشد، که تنها می تواند نمای کامپوزیت و شیشه ها را به طور کامل تمیز کند.

خوب نتیجه ای که می توان گرفت مشخص شد، در اصل واترجت زمانی می تواند در فاکتور وقت موثر باشد که نمای سنگی و اجری دارای کثیفی های فشرده و سنگین نباشد، پس کارایی یک وسیله کاربردی مخصوصا در ارتفاع تنها با وزن ان در ارتباط نیست، عوامل متعددی می تواند در تحلیل کارشناسی دخیل باشد.

شستشوی نما با دستگاه سندبلاست بر خلاف ظاهر قضیه در زمان پروژه به شدت موثر است، زیرا زمانی که طناب کار قصد دارد تا یک ساختمان پنج طبقه را بشورد، با یک بار حرکت در جهت افقی می تواند تمامی لایه های اهکی تا چربی را از بین ببرد، نیاز به بازگشت دوباره به مسیر حرکتی نیست.

توصیه ما این است که: برای گرفتن نتیجه ایده ال نماشویی ساختمان در به صرفه ترین تایم بهتر است تا قبل از شروع و تجهیز کارگاه یک تحلیل دقیق تمامی ابعاد در اختیار نماشور قرار گیرد. تا با دیدی بازتر کار خود را پیش ببرد که در ادامه این مسئله را نیز واکاوی خواهیم کرد.

روش داربست سریع تر است یا شستشو با طناب

بهترین روش در ماهیت مطمئنا طناب یا سیستم راپل است. به سرعت اجرا می شود و بدون دغدغه کارگاه تجهیز شده و نماشور تنها زمانی که برای شروع کار نیاز دارد، اطمینان از اتصالات بخش های مختلف راپل می باشد. در این موضوع نیز در همان ابتدای نماشویی می تواند زمان گیر باشد.

همان طور که در بخش های مختلف در مورد مزایای روش شستشوی نما با طناب صحبت کردیم، از زمان معرفی راپل برای استفاده در خدمات کار در ارتفاع یک جهش بزرگی در کارایی این حوزه برداشته شده است.

اگر بخواهیم تجهیزات این وسیله راهبردی را نام ببریم شامل موارد زیر می باشد:

  • طناب استاتیک: طناب اصلی یا ثابت که بدون خاصیت کشسانی و در چند لایه تولید می شود و بسیار مقاوم بوده، و جان نماشور را کاملا تضمین می کند.
  • هشتی متناسب با نوع کارایی: متناسب با نوع راپل کارایی متفاوتی دارند و در بخش اتصالات به کار می روند.
  • کارابین: برای اتصالات از ان استفاده می شود و در دو شکل در بازار موجود می باشد که در ایمن سازی بسیار کاربرد دارد.
  • هارنس: در واقع برای نشستن طناب کار در ارتفاع استفاده می شود؛ که از نایلون و تسمه های مستحکم تشکیل شده است، و یک کمربند ایمن است برای نگه داری راپل کار در هر وزن.
  • شانت حمایتی: همان طور که از نام این وسیله پیداست برای نگه داری چند طناب کار در ارتفاع استفاده می شود، در اصل اخرین محافظ برای جلوگیری از اسیب دیدگی افراد است.

کدام نما در زمان نماشویی تاثیر مستقیم دارد

در بحث شستشوی نمای شیشه ای با طناب، تعیین زمان به هیچ وجه منطقی نبوده و صحبت در این حوزه، تنها وقت تلف کردن است. دلیل این مسئله، ظرافت شستشو می باشد، که طناب کار با ابر و تی و دقت بالایی اقدام به نماشویی می کند.

در اصل هر چه زمان بیشتری برای شستن ساختمان شیشه ای صرف شود، به همین میزان می توان تمیزی مناسب تری را در نما مشاهده کرد. پس برای این موارد حتما توصیه می شود، بیشترین زمان لازم گذاشته شود.

برای نمای سنگی به دلیل تزریق سیلیس به وسیله دستگاه واترجت صنعتی با سر نازل سندبلاست، مطمئنا زمان بندی یک تا پنج روز را می توان در ارتفاع سه تا پنج طبقه لحاظ کرد. اما اگر نانو کاری نیز در پایان عملیاتی شود، تا دو روز کاری به مدت زمان پروژه شستشوی نمای ساختمان اضافه می شود.

برای نمای کامپوزیت و اجری نیز بسته به میزان کثیفی و کدری سطوح، روش طناب یا داربست و همچنین تعداد طناب کار و استفاده از واترجت یا سندبلاست از دو تا ده روز برای آپارتمان های سه تا شش طبقه می توان وقت تعیین کرد که همه این موارد در قرارداد ذکر خواهد شد.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ