ایا شستشوی نما به صورت دوره ای نیاز است

شستشوی دوره ای نمای ساختمان

برای تعیین بازه زمانی شستشوی نمای ساختمان لازم است، که با دقت این بخش را مطالعه کنید. زیرا یکی از عمده سوالاتی که در ذهن مخاطب شکل می گیرد، مساله نماشویی به صورت دوره ای و در یک زمان مشخص است.

به طور کلی نمی توان به صورت دقیق دوره گذار شستشوی ساختمان را تعیین کرد، اما عواملی وجود دارند که با واکاوی انها، تا حدودی نتیجه مشخصی را برای مشتری و حتی مجری نمایان می کند، برای رسیدن به این نتایج بهتر است ابتدا از لزوم شستشوی نما شروع کرده و عوامل دخیل در زمانبندی خواهیم پرداخت.

همه ما خوب می دانیم که دیگر جایی برای تاکید بر اجرای این خدمات نمانده است، اهمیت زیبایی طراحی داخلی و خارجی برای موفقیت در هر کسب و کاری و افزایش بهره وری در کنار کاهش سطح رادیکال های مخرب ذهنی از ملزومات زندگی شهری شده است.

در اصل بخشی از هزینه های زندگی به سمت ایجاد زیبایی محیطی رفته و برای هیچ کس پوشیده نیست که بخش بیرونی ساختمان نیز در ابتدا نیاز به نمای مناسب دارد، در وهله بعدی باید به صورت دوره ای مورد شستشو با روش های مدرن و صنعتی قرار گیرد.

تغییر ماهیت نماشویی در دهه گذشته و نیاز ترمیم نما

شستشوی نما با دستگاه هایی نظیر سندبلاست و واترجت دیگر یک نیاز لوکس نیست و با افزایش سطح زندگی ایده ال از مناطق مرفع نشین به اقشار متوسط و حتی ضعیف جامعه، یک پارادایم غیر قابل برگشت را ایجاد کرده است. هر مخاطبی را مجاب می کند تا برای اگاهی هم که شده خود را درگیر این حوزه کند.

نماهایی که نیاز به ترمیم داشته باشند در اولویت نماشویی قرار دارند، پس اصلا زمان را نباید از دست داد، زیرا زنگ خطر کاهش استحکام مصالح به صدا در امده و اگر نمای سنگی باشد؛ حتما باید پیچ و رولپلاک شود، اگر نمای سیمانی یا اجری باشد، باید فورا به وسیله رزین یا ماده سازگار با نما بحث ترمیم اجرایی شده و در پایان شستشوی نمای ساختمان اتفاق بی افتد.

شستشوی شیشه نمای ساختمان نیز به دلیل مجاورت در مقابل اشعه فرابنفش و گرد و خاک، در کنار الاینده های هوا از جمله نماهای اسیب پذیر هستند که باید در یک دوره سه تا شش ماهه نسبت به پاکسازی ان اقدام کرد.

تا این جای کار متوجه شدیم که کار از مکث و فردا انجام میدم و این حرفای کلیشه ای گذشته است و باید در اولین فرصت با یک کارشناس این زمینه مشورت اولیه کرد. در یک زمان مشخص نسبت به شستشو اقدام کرد، که در ادامه به زمان بندی بازگشت کدری هر نما خواهیم پرداخت.

بازه زمانی شستشوی نمای سنگی، کامپوزیت و ترکیبی

نماهای سنگی مخصوصا از نوع تراورتن اگر در کلانشهرها باشد؛ در مدت یک تا دو سال دچار بازگشت کثیفی می شود و کدری حاصل از عوامل محیطی می تواند باعث بازگشت رسوب و چربی شود. برای حل این مشکل از نماشویی ساختمان با مواد نانو استفاده می شود، در اصل این ماده دانش بنیان می تواند با ایجاد سطح اب گریز جلوی تاثیر باران های اسیدی و همچنین یک پاک کنندگی خودکار را ایجاد کند.

نانوکاری نما با نفوذ به کانی های میانی و بالایی سنگ، از ایجاد رسوب و اهک و نمک جلوگیری کرده و الاینده های هوا امکان رسوخ در مولکول ها را سلب کرده و از اثرات مخرب تابش خورشید به شدت جلوگیری می کند.

با این عملیات بسیار موثر، می توان میزان ماندگاری تمیزی نمای ساختمان را تا پنج سال بالا برد. با یک بار هزینه از شستشوی دوره ای اجتناب کرد. بهترین راه حل ارائه شده تا به امروز همین موضوعی بود که عرض کردیم.

اما داستان برای نمای کامپوزیت کاملا متفاوت است، این نوع نما در کمتر از پنج ماه دچار کدری می شود و دلیل ان ساختار کلی ورق های الومینیومی است، که به شدت مشتاق به جذب الاینده به خود هستند، امان از دود و وارونگی دما  و افزایش سطح ذرات گلخانه ای در محیط که در زیبایی نماهای ساختمان نیز تاثیر مستقیم دارند.

اگر بخواهیم یک بازه گذار برای شستشوی نمای کامپوزیت تعیین کنیم؛ از پنج ماه تا یک سال است که بسته به منطقه جغرافیایی و میزان الودگی ها با نگاه عادی نیز قابل تشخیص است، در نماشویی ساختمان تهران و یا کرج ما پروژه های متعددی داشتیم که تا دو سال دیگر نیاز به شستن نما نداشته اند.

نماهای ترکیبی عجیب ترین بخش این مقاله هستند که به هیچ وجه نمی توان بازه زمانی مشخصی برای ان تعیین کرد. زیرا برای مثال اجر ممکن است در پنج ماه دچار کدری شود، و چوب تا مدت ها هیچ اسیبی نبیند، نماهای ترموود نیز دارای مقاومت قابل قبولی هستند که تا دو سال بعد شستشوی ساختمان پایدار می مانند.

اگر بخواهیم نماهای ترکیبی را تحلیل کنیم با چالش های زیادی رو به رو می شویم که یکی از این موارد شستشوی دوره ای است، که متاسفانه ما را نیز به یک تصمیم واحد هدایت نکرده است، برای همین منظور پس از دریافت مشاوره های اولیه، اولین پیشنهاد به کارفرما این است که قبل از اجرای پروژه لازم است تا کارشناس ویوپارس از محل بازدید کند.

نتیجه گیری منطقی زمانبندی شستشوی ساختمان

برای گرفتن یک نتیجه مشخص در حوزه نماشویی نما هیچ پارامتر مشخصی وجود ندارد و تمامی موارد ذکر شده تنها بر اساس تجربیات و میزان اشنایی با نماهای مختلف بوده است، پس تاکید داریم که برای اقدام برای دریافت این خدمات حتما با شرکت های معتبر در ارتباط باشید تا بهترین راه حل ها را دریافت کنید.

به صورت کلی می توان بازه بندی حدودی برای شستشوی دوره ای نمای ساختمان در هر سطحی تعیین کرد، که برای شهر تهران و برخی مناطق کرج به شرح زیر است:

  • دوره بازگشت کثیفی بر روی نمای کامپوزیت از پنج ماه تا دو سال
  • دوره کاهش سطح کیفیت نمای ساختمان سنگی از یک تا سه سال
  • نیاز دوباره به شستشوی نمای ساختمان اجری از حدود دو تا پنج سال
  • برای نماهای ترکیبی و ترموود در حدود یک تا دو سال می توان زمان اجرای دوباره نماشویی را در نظر گرفت.

همان طور که عرض کردیم برای مراکز تجاری و رفاهی که مخاطبان هدف زیادی دارند، در صورت مساعد بودن شرایط در یک دوره سه ماهه نیاز است تا نما شسته شود. رای ساختمان شیشه ای این موضوع بیشتر صدق می کند، تمام این موارد که بیان شد در اصل اهمیت شستشوی نما را نشان می دهد.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ