شستشوی نما با نانو بهتر است یا رنگ کاری

نماشویی با نانو به وسیله راپل

اولین سوال و شاید بزرگترین چالش برای انتخاب این است که شستشو با مواد نانو را انتخاب کنیم یا رنگ زدن دوباره نما را؟ کدام گزینه بهتر است؟

امروزه با توجه به پیشرف روز افزون علم امکان استفاده از نانو در مصارف خانگی به وجود آمده است و می توان گفت که دیگر نانو فقط در آزمایشگاه های تحقیقاتی نیست و می توان از معجزات این فناوری در زندگی روزمره نیز هرچه بیشتر بهره برد.

شستشوی نما به وسیله نانو شاید راهکار جذابی برای شما باشد زیرا علاوه بر کاهش هزینه ها، سرعت کار را نیز به شدت افزایش می دهد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه استفاده از مواد نانو در نماشویی در وقت و زمان شما تاثیر گذار است و در مدت زمان کوتاه زیبایی دوباره را به نمای شما هدیه می دهد.

حالا با این تصور پیش می رویم که می خواهیم نمای ساختمان را رنگ کنید. در اولین گام شما باید ببینید که اصلا نمای شما امکان رنگ کاری را دارد یا نه؟ به طور مثال اگر نمای شما از سنگ باشد به هیچ عنوان این کار را پیشنهاد نمی کنیم البته این نکته را هم باید بیان کنیم که برای نمای سیمانی رنگ کردن بهترین گزینه است.

در گام بعدی باید شخصی را پیدا کنید که رنگ کاری در ارتفاع را انجام دهد که علاوه بر هزینه زیاد دستمزد، ریسک کار کردن در ارتفاع را نیز داشته باشد.

چالش های پیش روی رنگ کاری یا نانو در نماشویی

نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که آیا ساختمان امکان بستن داربست را دارد؟ حالا در این مرحله باید برای خرید رنگ دست به کار شوید. آیا می دانید چه رنگی را باید تهیه کنید؟ یا می دانید چه رنگی با موقعیت جغرافیایی شما همسانی دارد؟ چه مقدار باید رنگ تهیه کنید که در طی رنگ آمیزی کم نیاید؟ در صورتی که رنگ انتخابی تمام شود و کم بیاید آیا همان رنگ را نیز می توانید دوباره تهیه کنید یا تمام شده است؟ این ها سوال های خیلی مهمی است که هر کدامشان ممکن است شما را با چالش های عجیبی رو به رو کند.

بعد از تهیه رنگ و ابزارهای مورد نیاز و البته بستن داربست حالا تقریبا مقدمات شروع کار را آماده کرده اید و می توانید کار خود را شروع کنید.

اما در شستشوی نما با استفاده از تکنولوژی نانو شما دیگر اسیر هیچ یک از این فرآیندها نیستید. بعد از بازدید ساختمان توسط نماینده شرکت نماشویی نما، بر اساس تعداد طبقات و نوع سنگ و شیشه ساختمان مواد نانو مورد نیاز و تعداد افرادی که  برای شروع کار نماشویی نیاز است را فراهم می کنند.

در نماشویی در بیشتر مواقع نیازی به داربست نیست و پرسنل کاملا حرفه ای و متخصص به وسیله راپل کار خود را انجام می دهند و نمای ساختمان را مثل روز اول خود عاری از هر گونه کثیفی تحویل می دهند و تمام این مراحل به سرعت و در مدت زمان کوتاهی انجام می پذیرد.

برای پایان شستشوی نما، نانو ایرانی را انتخاب کنیم یا خارجی؟

مواد نانو مورد استفاده در صنعت نماشویی را می توانیم به دو دسته تقسیم کنیم.

مواد نانو ایرانی به وسیله شرکت های دانش بنیان داخلی تولید شده است و با توجه به این تعدد شرکت های دانش بنیان در این عرصه برندهای مختلفی در این زمینه موجود می باشند که تقریبا کیفیت یکسانی دارند.

مواد نانو ایرانی ضمانت کیفیت ماندگاری تمیزی تقریبا پنج ساله را تضمین میکنند که در نوع خود بی نظر است زیرا شما با یکبار شستن نما و استفاده از پولیش یا نانو در پایان کار، تا پنج سال علاوه بر این که زیبایی و تمیزی را در نمای ساختمان خود دارید تا پنچ سال نیز نیازی به هزینه دوباره ندارید.

مواد نانو خارجی نیز تولید می شود که با توجه به مسائل مربوط به سختی در واردات کالا امکان دستیابی را بسیار سخت کرده است و همچنین مسئله خیلی مهمی که نمی شود از آن چشم پوشی کرد تفاوت قیمت تقریبا دو برابری نسبت به نمونه ایرانی خود است. در نتیجه به دلیل قیمت بالای محصولات خارجی بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. البته این را نیز باید بیان کنیم که ماندگاری و ضمانت حفظ تمیزی این محصولات بالغ بر شش تا هفت سال است.

پس در نتیجه مواد نانو ایرانی که از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و البته به لحاظ قیمت نیز قابلیت رقابت با نمونه های خارجی را دارد بهترین گزینه برای استفاده در شستشوی نما ساختمان است.

با استفاده از نانو در زمان شستشوی نمای ساختمان، سنگ استفاده شده در نما نیز کیفیت خود را حفظ می کند و این مواد هیچ ضرر و آسیبی بر روی سنگ ها نمی گذارند. علاوه بر این از آسیب آهک زدگی و موادی که در هنگام آلودگی هوا بر روی سنگ ساختمان ها می نشینند جلوگیری می کند و می توان گفت که با استفاده از مواد نانو در زمان شستشو طول عمر نمای ساختمان نیز افزایش پیدا می کند.

مواد نانو چگونه می توانند تا پنج سال تضمین کیفیت بدهند؟ آیا رنگ نیز می تواند؟

مواد نانو خاصیت چربی گریزی دارند و نمی گذارند چربی بر روی سنگ قرار بگیرد علاوه بر این امکان نفوذ آب را نیز نمی دهند به این صورت که وقتی باران می بارد و وقتی آب به سطح سنگ نفوذ نمی کند با روان شدن و حرکت رو به پایین آب کثیفی ها را نیز می شورد و از بین می برد و بعد از باران، تمیزی نما بیشتر می شود.

آیا رنگ نیز مانند نانو می تواند در برابر کثیفی و مخصوصا کثیفی های حاصل از آلودگی هوا مقاومت کند؟ پاسخ ما به این پرسش خیر است زیرا رنگ بر عکس مواد نانو کثیفی و چربی را از خود عبور نمی دهد و جذب می کند علاوه بر این، باران که می بارد نیز آب به داخل نفوذ می کند و خیلی زود خاصیت و زیبایی خود را از دست می دهد.

با توجه به دلایل مطرح شده در این مقاله در انتخاب بین شستشوی نما به وسیله مواد نانو یا رنگ کاری نما ساختمان، ما رنگ کاری نما ساختمان را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم زیرا شما علاوه بر صرف هزینه گزاف و سپری کردن زمانی طولانی برای باسازی نما به وسیله نقاش اما این همه تلاش و کار که در مدت زمان کوتاه، زیبایی و کیفیت خود را از دست می دهد.

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ