راپل چیست و کاربرد آن در نماشویی

نماشویی با راپل

راپل مهمترین رکن ایمنی در نماشویی ساختمان است، در واقع از دو دهه گذشته برای انجام خدمات متنوع در ارتفاع، از طناب با تجهیزات جانبی استفاده می شود. که مزایای زیادی از جمله افزایش مانور در جهت های مختلف، سرعت تجهیز کارگاه و کاهش ریسک سقوط را به همراه داشته است.

امروزه خدمات شستشوی نما و شیشه بدون راپل یک امر ناممکن است، زیرا مانند گذشته هزینه کردن برای داربست صرفه اقتصادی نداشته و تا حدود زیادی اجرای پروژه را حداقل تا دو روز کاری به تاخیر می اندازد.

اجزای اصلی راپل برای کار در اتفاع

اتصالات راپل به قدری محکم و مقاوم است که تا چند نیوتن را تحمل کرده و در شرایط اب و هوایی مختلف خاصیت استاتیک خود را حفظ می کند که با بخش ها ان اشنا شده و وارد مباحث اصلی خواهیم شد:

کارابین: از نظر ساختار به دو شکل بیضی و موازی تقسیم بندی می شود، و در جنس های مختلف در بازار موجود می باشد. ما برای ایمنی بیشتر از الیاژ فولادی استفاده می کنیم.

هارنس: یکی از مهمترین بخش های راپل هارنس نام دارد، که به صندلی نماشور معروف است؛ که از مجموعه به هم متصل شده تسمه نایلونی تشکیل شده است که توسط قلاب و یا دوخت در دو تکه پایین تنه و بالا تنه طراحی و تولید می شود، که جهت حفاظت راپل کار در برابر سقوط احتمالی کاربرد دارد. کارایی ان به این شکل است که؛ شوک ناشی از سقوط را در تمامی بدن پخش می کند و می توان صعود و فرود مطمئنی را تجربه کرد.

هشتی: از دو حلقه بزرگ و کوچک تشکیل شده است که دارای حساسیت زیادی در حفظ جان راپل است، که حلقه بزرگ به کابین و حلقه کوچک به طناب متصل می شود.

آساپ: این بخش بر روی طناب فرعی یا در اصطلاح عام بر روی طناب نجات متصل شده و برای حفظ جان نماشور به شدت حیاتی است، یکی از مهمترین وظایف آساپ جلوگیری از لغزش راپل کار در سطوح نامتقارن و غیر صاف است. لازم به ذکر است که در صورت سقوط ناگهانی افراد در ارتفاع های مختلف این بخش فعال شده و باعث قفل شدن به طناب شده، و تهدید جانی را برطرف می کند.

طناب اصلی و فرعی: طناب اصلی قطری بین 9 تا 12 میلی متر دارد و به صورت ایستا بوده و خاصیت کشسانی ندارد، دارای مقاومت بالا بوده و تا حدود زیادی در مقابل رطوبت و فشارهای بالا ساختار خود را حفظ می کند، طناب فرعی نیز دارای ویژگی های منحصر به فردی است که ایمنی را تضمین می کند.

شانت حمایتی، ضربه گیر، آی دی و دستک .و کارگاه بخش های دیگر راپل هستند که برای افزایش تسلط و جا به جایی و کاهش خطرات از انها استفاده می شود، که نیاز به توضیح اضافی ندارند.

راپل کار فعال در تهران

یکی از فاکتورهای موفقیت در مشاغل کار در اتفاع بدون شک داشتن نیروهای اموزش دیده با اعتماد به نفس بالا و متخصص است که ویوپارس برای تحقق این موضوع از بهترین راپل کارهای تهران و کرج بهره می برد.

شاید این حرف کمی کلیشه ای باشد اما برای نماشویی با راپل حتما نیاز است تا تجهیزات در بالاترین سطح استاندارد قرار بگیرد. کارگاه نیز قبل و بعد از اجرا به طور دقیق بررسی شده و تا حد ممکن تمامی جوانب سنجیده شده تا بحث مدیریت ریسک در شستشوی ساختمان اعمال شود.

یک تعریف کلی از راپل کار اگر بخواهیم عنوان کنیم به فردی اطلاق می شود که به وسیله دو طناب فرعی و اصلی از ارتفاع آویزان شده و به وسیله دستگاه سندبلاست و واترجت اقدام به شستشوی نما می کند، البته رنگ امیزی نما، پیچ و رولپلاک، نقاشی و اقدامات دیگر نیز به وسیله راپل عملیاتی می شود.

شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت نماشویی با راپل و دریافت اطلاعات تکمیلی و جامع با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا بهترین راه کار را برای دریافت خدمات در اختیار شما قرار دهیم.

نماشویی با راپل چه ویژگی هایی دارد

مهمترین مزیت شستن نما با راپل، بدون شک سهولت در تجهیز کارگاه است. که علاوه بر افزایش بهره وری مالی و زمانی می تواند تا حدود زیادی در سرعت تحویل کار نقش داشته باشد.

زمانی که شما برای اجرای نماشویی با راپل با ما ارتباط می گیرید در کمترین زمان ممکن اطلاعات اولیه در اختیار شما قرار می گیرد. پس از ان کارشناس فنی برای بررسی نما و وجود برق سه فاز برای استفاده از دستگاه سندبلاست در کنار چک کردن نقاط اتصال طناب در محل پروژه حضور می یابد.

قیمت شستشوی نما با راپل نیز به صرفه تر از روش داربست است، زیرا در این روش دیگر هزینه بستن داربست حذف شده و فقط دستمزد راپل کار در ارائه فاکتور لحاظ می شود.

بحث بعدی امنیت جانی نماشور می باشد که در روش طناب دارای ابعاد مراقبتی بیشتری است، در اصل به دلیل اتصالات مستحکم در کنار شانت حمایتی متصل به نماشورهای مجاور، تا حدود نود درصد از هرگونه سقوط پیش گیری به عمل می اید.

امنیت چگونه با راپل تامین می شود

همان طور که عرض کردیم برای افزایش ضریب امنیت در راپل از دو طناب مجزا با مقاومت بالا استفاده می شود که در صورت پارگی هر یک، دیگری می تواند جلوی ایجاد اتفاقات ناگوار را بگیرد. علاوه بر این هارنس، هشتی و آساپ برای حفظ جان راپل کار تعبیه شده است.

به طور کلی وجود بیمه مسئولیت نیز برای خدمات کار در ارتفاع مخصوصا شستشوی شیشه برای این ابزار در همه بیمه گزاری ها  لحاظ گردیده که بر خلاف داربست دارای انعطاف ساختاری بیشتری در پوشش اتفاقات و مشکلات می باشد.

نکته پایانی اینکه برای تضمین امنیت نماشور در ارتفاع های مختلف از چندین اتصال بهره گرفته می شود به گونه ای که علاوه بر دو طناب درگیر در کار، یک تا سه طناب دیگر در بالای ساختمان برای نگه داری راپل کار تعبیه شده است تا در صورت باز شدن گره ها یا پارگی از نقطه اتصال، باعث نگه داری فرد شود.

میزان مانور راپل کار در ارتفاع

نماشویی با راپل به قدری ابعاد ویژه ای دارد که در یک مقاله گنجایش سخن برای ان نیست. اما این را بدانید که میزان مانور فرد با این ابزار تا پنجاه درصد نسبت به داربست افزایش می یابد و به سادگی می تواند دستگاه سندبلاست را مورد استفاده قرار داده و عملیات شستشو و پاک سازی کدری و چربی را برای انواع نما از جمله سنگ، شیشه، کامپوزیت و نمای ترکیبی اجرایی کند.

طناب کار به راحتی می تواند در جهت های عمودی و افقی حرکت کند و به وسیله ابزار جانبی که برای افزایش تعادل استفاده می کند به اجرای پروژه سرعت بخشیده و صرفه جویی قابل توجهی در وقت ایجاد شود.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ