دیسکلر چیست و تاثیر ان بر روی شستشوی نما

نماشویی با دیسکلر

یکی از مواد بسیار پر کاربرد در صنعت شستشوی نما بدون هیچ اغراقی ماده رسوب زدای دیسکلر است. که با اب به سطوح مختلف تزریق شده و یک پاک کننده بی نظیر و قوی با خاصیت اسیدی می باشد. در تمامی صنایع حضور فعال دارد که می توان از تاسیسات ساختمان ها و حتی نیروگاه ها تا انواع نما از ان استفاده کرد.

دیسکلر بر پایه (Hcl) یا همان اسید کلریدریک است؛ که یک ماده معدنی اسیدی می باشد. که مواد حفاظت کننده نیز به ان اضافه شده تا جلوی خوردگی فلز و سنگ را گرفته و تمامی رسوبات موجود در سطح را از بین ببرد.

همان طور که می دانید رسوب یک لایه جامد و مزاحم می باشد؛ که از املاح اب و بر اثر ماندگاری بیش از حد در سطوح نمای ساختمان خود را نمایان می کند، زمانی که رطوبت محیطی در کنار باران های فصلی و پس از تابش نور خورشید اتفاق می افتد، در گذر زمان یه لایه رسوبی بر روی سطوح سنگی، اجری و کامپوزیت ایجاد می شود.

ایا دیسکلر در همه نماها کاربرد دارد

اگر بخواهیم تحلیلی به بحث نماشویی با دیسکلر بپردازیم باید بدانید که ماهیت شیمیایی رسوب ترکیبی از نمک های کلسیم و منیزیم است. در هنگام شستشو با سندبلاست با ماده دیسکلر حل شده و به راحتی از سطح نما پاک می شوند.

در طول پروژه های متعدد به این نتیجه رسیده ایم که این ماده شیمیایی با خاصیت اسیدی می تواند هر گونه رسوب و اهک را از بین ببرد و معمولا در اکثر کارهای شستشوی نمای ساختمان کارایی بالایی دارد.

ببینید واضح ترین جواب برای این پرسش را می توان در یک جمله خلاصه کرد؛ دیسکلر اگر به درستی استفاده نشود، می تواند باید افزایش کدری سطوح مختلف ساختمان گردد، برای روشن شدن این موضوع به پاراگراف بعدی دقت کنید.

یکی از مزایای بی نظیر این مواد، خاصیت حل پذیری بالا با رسوبات اکسیدی است. می تواند تا حدود زیادی تمامی کثیفی ها موجود را از بین ببرد، اما نکته اصلی این است که که بر روی برخی سنگ ها نظیر دهبید و یا نماهای ترکیبی و ترموود استفاده شود، بدون شک موجب تغییر رنگ بخش هایی از نما خواهد شد.

دلیل این موضوع عدم انطباق و واکنش پذیری با لایه های بالایی برخی سنگ ها و چوب و حتی الومینیوم است. باز هم دلیل این ماجرا نفوذ دیسکلر به ساختار مولکولی و یا همان لایه های ظریف رویی که بیشتر از رنگ های صنعتی تشکیل شده است، می باشد.

هزینه شستشوی نما با دیسکلر چقدر است

یک دستورالعمل ابلاغی از شرکت های معتبر به تمامی فعالان حوزه کسب و کار در ارتفاع به صورت دوره ای ارائه می شود که در ان تاکید دارد؛ که مواد به کار رفته در نماشویی ساختمان به هیچ وجه نباید در هزینه های پروژه دخیل باشد.

به بیان ساده تر، این مواد نظیر دیسکلر یا حتی سیلیس جزء خود کار هستند و مانند دستگاه سندبلاست یا واترجت که ماهیت اصلی شستشوی نما را تشکیل می دهند، باید در روند کار مخصوصا اجرای سطح درجه یک حضور فعال داشته باشند و در صورت صلاحدید توسط نماشور مورد استفاده قرار گیرند.

در بحث قیمت گذاری یک پروژه، مواردی نظیر ابعاد و ارتفاع، میزان مواد مصرفی، استفاده از نماشویی با طناب یا داربست، تعداد اکیپ مورد نیاز و به کارگیری دستگاه های سندبلاست و واترجت در حین کار می تواند تعیین کننده باشد.

اسیب های ناشی از به کارگیری این ماده اسیدی

خطرات ناشی از هر ماده اسیدی بسیار زیاد است، البته به شرطی که فرد نتواند به درستی از ان بهره لازم را ببرد. دیسکلر به عنوان یک ماده پایه ثابت در شستشوی نما به هیچ وجه قابل حذف نیست و در طی ده سال و با پشت سر گذاشتن ازمون های کنترل کیفیت و مدیریت ریسک به این نقطه از کارایی رسیده است.

اسید برای انسان پر خطر بوده و حتی موجب اسیب به ریه ها می شود. اما نماشور با توجه به تجربه و تخصص، ضمن جلوگیری از اسیب به خود نمای سنگی و اجری و حتی کامپوزیت، از ایجاد اسیب به خود و دیگر افراد حاضر در کارگاه جلوگیری می کند.

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که این مواد مستقیم با دست به نما تزریق نمی شود، با یک شلنگ مخصوص به سر نازل دستگاه سندبلاست انتقال داده شده و همراه با اب به سطوح رسوبی و اهکی انتقال داده می شود.

ویوپارس برای این ماده چه پیشنهادی دارد

در شستشوی سوله ها، دیسکلر یک نقش تعیین کننده دارد و در تمامی پروژه های این قبیل توسط تیم ما استفاده می شود، برای نمای سنگی و اجری حتما به محل پروژه اورده شده و در صورت تایید کارشناس حاضر در محل، به کار گرفته می شود.

پیشنهاد ما این است که برای تعیین هرگونه مواد حتما باید بازدید میدانی اتفاق بی افتد و عجولانه کاری پیش نرود؛ برای کاهش صدمات احتمالی نیز، حتما از شرکت های نماشویی معتبر بهره بگیرید.

در یک پروژه شستشوی ساختمان در کرج، که یک ویلای نوساز بود و کارفرما قصد داشت تا در پایان کار، تمامی فضولات باقی مانده از شن و ماسه را پاک سازی کند، از افرادی برای این منظور استفاده کرده بود که دانش کافی از این حوزه را نداشتند.

دقیقا ماده ای که برای این کار استفاده شده بود دیسکلر بود که به وسیله دستگاه سندبلاست به سطح انتقال داده شده، اما به دلیل عدم شناخت صحیح ساختار نما، حدود 12 ساعت پس از پایان اجرا، یک سطح کاملا زرد رنگ بر روی کل دیوارهای اجری نقش بسته بود.

غیر استاندارد بودن ماده مصرفی در کنار عدم استفاده صحیح، سبب این فاجعه شده است، که پس از تماس با تیم ما، یک اکیپ ماهر به محل اعزام و پس از تحقیقات اولیه به وسیله مواد ترکیبی مخصوص برای این هدف، در طی دو روز کاری تمامی رسوبات ایجاد شده را برطرف کرده و پس از پایان از کارفرما مجوز شست و شو با مواد نانو را گرفته و کار به بهترین شکل پیش رفت.

یک اشتباه و عدم اعتماد به گروه های فعال و باتجربه می تواند بار هزینه ای زیادی را بر دوش شما بگذارد.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ