تضمین امنیت در نماشویی با بیمه مسئولیت

نماشویی ساختمان با بیمه مسئولیت

در هر شغل و صنعتی برای کاهش خطرات جانی و مالی احتمالی و جبران خسارت های وارد شده به تجهیزات و نیروی انسانی از بیمه های مختلفی نظیر مسئولیت، کارگاهی و شخص ثالث و موارد دیگر استفاده می شود. که توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه در اختیار کارفرما و مجری قرار می گیرد.

در سراسر جهان کارکنان و کارمندان هر صنفی در معرض صدمات جزئی و کلی قرار دارند، که در بحث ساختمان این موضوع بیشتر از هر حوزه کاری دیگر، نیازمند تضمین امنیت می باشد. در این بخش به توضیحات کامل در مورد بیمه مسئولیت مدنی نماشویی خواهیم پرداخت.

یکی از مواردی که موجب شده است تا وظایف کارفرما در قبال کارگران ساختمان بیشتر به چشم اید بحث ماده 66 تامین اجتماعی می باشد که به حقوق قابل ذکر در مسئله ایجاد مشکلات فنی و ایمنی که موجب اسیب دیدگی افراد حاضر در کارگاه ساختمانی می شود، اشاره کرده است.

اهمیت بیمه مسئولیت در نماشویی

در ابتدا باید عرض کنیم که بیمه مسئولیت مدنی که در نماشویی نما مطرح است؛ یعنی کارفرما بر اساس متراژ و ابعاد ساختمان و میزان خطرات کل کارگاه را بیمه می کند. در اصطلاح لیست کارگران به بیمه گذار ارسال نمی شود، بلکه کل پروژه زیر چتر حمایتی قرار می گیرد.

در هر صورت چه در حالت بی نام و چه با لیست کامل نیروی انسانی این یک التزام جدی برای اطمینان از اجرای پروژه شستشوی نما می باشد، که می تواند خیال هر دو طرف را راحت کند.

در اصل در نماشویی ساختمان با طناب یا راپل به دلیل اتصالات محکم و چند لایه امکان سقوط نماشور در ارتفاعات بالا نیز امکان پذیر نیست. در اصل، مدیریت ریسک تمامی جوانب سنجیده شده و برای هر موردی یک راه حل منطقی در نظر گرفته شده است.

اما باید دقت کرد که در جهان ماده هر اتفاقی ممکن است در شرایط مختلف رخ دهد، پس لازم است تا پیشگیری های لازم لحاظ شود، البته ناگفته نماند که در روش داربست خطر سقوط بالاتر می رود که در هر صورت برای اجرای اصولی و استاندارد مراحل نماشویی لازم است تا شرکت های معتبر تمامی نیروهای خود را زیر پوشش بیمه مسئولیت قرار دهند.

اصطلاحات مهم در بیمه مسئولیت ساختمان

اگر بخواهیم یک نگاه کلی به بحث این اصطلاحات مطرح شده داشته باشیم، این سه مورد از اهمیت بیشتری برخوردار است که شامل؛ خسارات بدنی و نقص عضو در کنار دیه می باشد که در تعریف کلی می توان گفت که: پرداخت مبلغ مصوب برای هرگونه اسیب به کارگران و نیروهای فنی که موجب اسیب جزئی، از دست دادن یک عضو از بدن و یا پرداخت دیه کامل می شود، اطلاق می گردد.

در واقع اشخاص ثالث به کلیه افرادی گفته می شود که به هیچ نوع با موضوع کار ذکر شده در بیمه ارتباط ندارند. برای مثال می توان به رهگذران، افراد عادی فعال و ساکنان ساختمان های دیگر اشاره کرد.

بحث بعدی که از موارد جالب توجه در بیمه نامه نماشویی ساختمان می باشد، بحث اماکن وابسته است که در تعریف ان امده است که : هر بخش یا اماکنی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با ساختمان پروژه در ارتباط باشد می تواند زیر پوشش قرار گیرد.

اصطلاح تخصصی تر بعدی که از جمله موارد مورد احتیاط و مهم است بحث، قاعده نسبی حق بیمه می باشد که در معرفی این بند امده است که؛ در صورت ارائه عمدی یا سهوی اطلاعات اشتباه از جمله تعداد نیروهای فعال در پروژه، در زمان وقوع حادثه و مشکل و نیاز به پرداخت خسارت، هزینه واریزی نسبت به تعیین ریسک واقعی و متناسب با حق بیمه پرداخت شده، تعیین و محاسبه شده و در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

شاید جالب ترین بخش که در مفاد قرارداد بیمه ذکر می شود؛ بحث پیمانکاران فرعی است که به عوامل اجرایی در پیشبرد پروژه که به جز کارفرما و پیمانکاران اصلی می باشند و پیشبرد بخش یا بخش هایی از پروژه را در دست دارند.

مواردی که در بیمه افراد در شستشوی نما لحاظ شده است

ببینید در دستورالعمل های سازمان های زیرصلاح امده است که در صورت مشکل در بحث شستشوی نمای ساختمان با طناب یا داربست هرگونه هزینه درمان پزشکی به عهده بیمه گذار می باشد که تا یک سقف معین، پرداخت می شود.

در بحث دیه، دو مورد قابل پرداخت است که به بحث فوت افراد و دیه ارش معروف است،  در بحث دیه در ماه های حرام و عادی که در اول سال شمسی اعلام می شود، تمامی فاکتورها مشخص و مصوب است. اما در بحث دیه ارش که کمی چالش بر انگیز است، میزان هزینه پرداختی بر اساس گزارش پزشکی قانونی و مطابق با عضوهای اسیب دیده اعمال می شود.

در نماشویی ساختمان به برکت وجود تجهیزات ایمن، نیروهای اموزش دیده و پیش بینی احتمالات سقوط تقریبا هیچ خطر جدی طناب کار را در هر ارتفاعی تهدید نمی کند و بیمه یک تضمین کننده ایمنی می باشد، که بیشتر خیال صاحب ملک را راحت می کند.

یک عنوان دیگر که در بحث بیمه مسئولیت شرکت های فعال در حوزه شستشوی شیشه ساختمان یا هر نمای دیگر مانند آجر و کامپوزیت و سنگ مطرح است؛ بحث کلوزهای تحت پوشش و پارامترهایی است که کارگران را تحت پوشش قرار می دهد.

این موارد زمانی تحقق پیدا می کند، که کارفرما هزینه های اضافی بیمه را در پروژه های نماشویی پرداخت کرده باشد که به چند مورد اشاره می کنیم:

  • بیمه مسئولیت برای فعالیت های خارج کارگاهی
  • بیمه برای بحث اسیب های وسایل نقلیه موتوری مرتبط با پروژه برای ترددهای خارج کارگاه
  • بیمه مسئولیت برای وسایل نقلیه و رفت و امد کارکنان فعال در شستشوی نما
  • بیمه مربوط به پیمانکاران فرعی، مهندسان ناظر و شخص صاحبکار
  • همچنین کلوزهای پیش بینی شده برای اماکن و محیط های مرتبط با محیط اصلی

عوامل مهم و موثر در نرخ بیمه نماشویی ساختمان

به پایان این مقاله رسیدیم و تقریبا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای اگاهی در این حوزه در اختیار شما قرار گرفت، در پایان لازم است بدانید که چه عواملی در تعیین نرخ بیمه مسئولیت در نماشویی نما تاثیر گذار است.

متراژ پروژه و ساختمان، تعداد نیروهای تحت پوشش، نوع فعالیت ساختمانی، زمان و تخمین خطرات احتمالی از جمله مواردی است در بحث بیمه نامه مطرح شده و در قالب یک فرم جامع توسط کارفرما تکمیل و پس از طی مراحل اداری، تاییده صادر می شود.

باید دقت کنید که در هر صورت احتیاط اولین نکته و پس از ان مدیریت کامل احتمالات می تواند تا حدود نود درصد تمامی خطرات را برطرف کرده و کارفرما و مجری را از دردسر نجات دهد، اما بیمه مسئولیت نیز برای جبران هر مشکلی است که ممکن می باشد بر اثر سهل انگاری رخ دهد.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ