شسستشوی نمای ساختمان در فصول مختلف

در یکی از تحقیقات به عمل امده توسط گروه نماشویی ویوپارس یک نتیجه گیری مشخص برای شستن نما در فصول مختلف ارائه شده است که قصد داریم در این مقاله این موضوع را بررسی کرده و بهترین فصل برای شستشوی نمای ساختمان را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

برای هیچ کس پوشیده نیست که نزدیک عید کسب و کارها دچار یک تحول اساسی می شوند و رشد قابل توجهی در درخواست خدمات در حوزه های مختلف احساس شده که این مسئله در نماشویی نیز یک عمر ملموس است.

به این شکل که از اوایل ماه بهمن تماس ها تا 70 درصد رشد کرده و با برنامه ریزی مشخص برای رسیدگی به تقاضاهای مطرح شده ، راندمان کاری اکیپ های نماشور مشغول در گروه شستشوی نمای ویوپارس تا دو برابر افزایش می یابد.

طبق تجربه چندین ساله تا شب عید ، ما درگیر اجرا و تحویل پروژه ها هستیم و پیک کاری تا اخر اسفند ادامه دارد که با این تفاسیر این موقع از سال بیشترین درخواست برای نماشویی ساختمان مطرح است.

پاییز به عنوان یکی از فصول به شدت الوده کلانشهرها و اذر و دی به عنوان ماه های الوده سال شناخته می شوند زیرا به دلیل وارونگی هوا و عدم بارش باران و در صورت بارش نیز ایجاد دمای متفاوت جوی یک لایه الاینده غلیظ ایجاد شده و تاثیر زیادی بر روی سطح نمای ساختمان می گذارد.

باران اسیدی نیز معضلی است که سطوح سنگ و اجر و شیشه های نما را تحت تاثیر گذاشته و کثیفی را به خورد لایه های رویی داده و باعث کدری سطوح مختلف ساختمان می شود.

اواخر تابستان سیر صعودی نماشویی ساختمان

تقریبا از اواخر شهریور تقاضا برای نماشویی با شدت بیشتری اعمال می شود و به دلیل تغییر فصل ، میزان کدری سطح نما افزایش یافته و با توجه به یافته های علمی میزان تاثیرگذاری تابش های خورشید و همچنین وجود الاینده های موجود در هوا بیشتر شده و سطح خارجی ساختمان را درگیر می کند.

وارونگی دما زمانی رخ می دهد که لایه ای از هوای گرم بالای هوای سرد مجاورت زمین قرار می گیرد ، در چنین موقعیتی پایداری نسبی هوا ایجاد می شود و به جای آنکه با افزایش ارتفاع کاهش دما داشته باشیم تا چند صد متر از سطح زمین با افزایش ارتفاع افزایش دما خواهیم داشت.

بدترین نوع وارونگی که تاثیر زیادی در صنعت شستشوی نمای ساختمان دارد بحث وارونگی جبهه ای است که به دلیل پایین امدن سطح الودگی ، بیشترین کثیفی را با شدت صعودی ایجاد کرده و در یک مطالعه علمی در تهران بیشترین وارونگی مربوط به نوع تشعشعی است.

به طور کلی اواخر ابان ماه ، این حالت دمایی بیشتر احساس می شود پس رتبه سوم فصلی برای تقاضای نماشویی ساختمان در تهران و کرج را می توان از اواسط پاییز تا اواخر دی دانست.

با توجه به نکات ذکر شده تنها فصل کم کار برای اکیپ های نماشور و شرکت های شستشوی نما سه ماهه اول سال و اوایل تابستان است که به دلیل تابش نور خورشید و بارش های بهاری ، کدری های سطح ساختمان به چشم نمی اید.

راه حل گروه ما برای این تغییرات فصلی و تاثیرات اب و هوایی استفاده از مواد نانو در نماشویی است ، در واقع این ماده کاربردی سبب می شود تا حدود خیلی زیادی سطح سنگ و آجر در مقابل تابش UV و الودگی های محیطی مقاوم بوده و با حفظ شفافیت و ایجاد یک لایه اب گریز همه چیز را محیای یک نمای زیبا و جذاب کند.

با نگاه اجمالی می توان دریافت که خود فصول به طور مستقیم در تقاضا تاثیر گذار نیستند برای مثال در زمستان برای تجهیز کارگاه شستشوی نمای ساختمان مشکلات زیادی در پیش رو است و به دلیل سردی هوا میزان تمرکز افراد برای شست و شو با دستگاه سندبلاست و واترجت پایین می اید ، اما به دلیل نزدیکی به عید و عادت مردم برای نو سازی و خانه تکانی سطحی و عمیق تقاضا در حوزه کاری نماشویی نیز افزایش می یابد.

امروزه مردم بدون تحقیق و اگاهی کار و خدمات خاصی را دریافت نمی کنند و هدف اصلی ما از ارائه این مقالات ایجاد سطح درک مناسب در جامعه هدف است تا نما شویی را بهتر به کارفرمایان تفهیم کنیم.

بررسی اجمالی فصول مختلف برای شستشوی نمای ساختمان

بگذارید یک نتیجه گیری کلی از فصول مختلف را به صورت مختصر بررسی کنیم و در پایان نسبت به انتخاب بهترین فصل اقدام کنیم تا ابهامات نیز بر طرف شود.

در فصل بهار به دلیل گذر از ایام عید و اجرای خدمات مورد نیاز ، میزان تقاضا برای شستشوی نما تا پنجاه درصد کاهش می یابد و تقریبا به فصل استراحت در بین نماشورها مشهور است.

فصل تابستان یک موقعیت مبهم در نماشویی است زیرا در تیر و مرداد سیر صعودی درخواست برای خدمات دیده می شود و در شهریور به اوج خود می رسد و از رکود خارج شده و پروژه های متعددی در دست اجرا قرار می گیرد که بیشتر در زمینه شستشوی شیشه ساختمان در ارتفاع است.

فصل پاییز را فصل گریز می دانند که شستشوی نما با رشد قابل توجهی مواجه می شود و به جرات می توان گفت که همه اکیپ ها ، مشغول کار می شوند و در منطقه یک تا هفت طناب کاران زیادی را مشاهده می کنید.

البته یک نکته را فراموش نکنیم که هتل ها و مراکز تجاری خاص نیاز دارند تا در طول سال حداقل دو بار شستشو شوند و برای این موارد فصول و عوامل محیطی مورد توجه نیست.

فصل زمستان نیز به دلیل سردی هوا و افزایش میزان وارونگی دما ، میزان کدری و الودگی افزایش یافته و در هنگام نزدیکی به عید تقاضا به شدت زیاد شده و نماشویی نیز تحت شعاع قرار می گیرد.

برای یک نتیجه گیری مشخص به این نکته نیز توجه شود که شستشوی نما با سندبلاست و مواد مخصوص و نانو یک کار کاملا لوکس بوده و برای بنگاه های اقتصادی مطرح و همچنین مناطق مسکونی سطح متوسط و بالای جامعه بیشتر مورد نیاز است.

البته امروزه و با افزایش ضریب نفوذ زندگی مدرن در مناطق پایین تهران و کرج ، شاهد درخواست های متعددی در این مناطق نیز هستیم که که برای تعیین و گسترش بازار هدف مورد توجه ویوپارس نیز می باشد.

فصل پاییز بهترین فصل برای شستشوی نمای ساختمان از دید کارشناسی و موقعیت زمانی است و پیشنهاد ما اواخر شهریور تا پایان اذر است که نتیجه کار نیز به مراتب بهتر از فصول دیگر است.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

اموزش شستشوی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ