امن بودن راپل نسبت به داربست در نماشویی

نماشویی با راپل یا روش داربست

امروزه یکی از دلایل امن بودن راپل نسبت به داربست در نماشویی را می توان به تعداد طبقات ساختمان ها مرتبط کرد. تعدد برج های ساخته شده نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته است و دیگر خبری از ساختمان های دو طبقه و سه طبقه نیست.

علاوه بر امن بودن راپل نسبت به داربست در نماشویی ساختمان شاید به این فکر می کنید که وقتی ساختمان شما بیشتر از دو طبقه نیست چرا باید از راپل استفاده کنید؟ این را باید بدانید استفاده از داربست علاوه بر هزینه زیادی که روی دست شما می گذارد، حداقل دو روز کاری که صرف بستن و جمع کردن داربست می شود نیز به کار شما افزوده می شود.

چرا راپل جایگزین داربست شد

چند سالی است که استفاده از راپل با استقبال زیادی رو به رو شده است و می شود گفت که جایگزین مناسبی برای داربست است.

از جمله عوامل استقبال از راپل، امنیت بالا نسبت به داربست است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. همانطور که می دانید امنیت کار در ارتفاع بسیار مهم است زیرا در صورت نبودن امنیت، اتفاقات ناگواری را رقم می زند.

از صرفه اقتصادی و هزینه کمنر راپل نسبت به داربست که مبلغ چشمگیری می باشد نیز نمی توانیم چشم پوشی کنیم.

برای تجهیز کارگاه یا به اصطلاح شروع کار نماشویی با طناب کار خاصی قرار نیست انجام گیرد، فقط کافیست راپل رااز بالا به چند ستون ببندند و حالا می توانند شروع به کار کنند، به همین راحتی!

نکته خیلی مهمی که در استفاده از راپل بسیار تاثیر گذار است، قدرت مانور بالا و تمرکز بالای طناب کار در حین انجام کار است که موجب شده افراد شاغل در این حوزه در استفاده از راپل مشتاق تر باشند.

در بعضی از مواقع به طور مثال در شستشوی شیشه ساختمان باید از راپل استفاده کنند و طناب کار به راحتی می تواند از پس این کار بر بیاید.

چه چیزی باعث امنیت نماشویی با طناب است

اولین نکته ای که خیلی مهم و اساسی نیز می باشد دسترسی پذیری است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که مگر تفاوتی در دسترسی بین راپل و داربست وجود دارد یا نه؟ پاسخ ما کاملا روشن است، بله!

به طور مثال نماشور برای استفاده از دستگاه سند بلاست نیاز به سطح اتکا و البته تمرکز بالا دارد. در داربست علاوه بر فاصله زیاد با نما، چوب ها تکان هایی نیز می خورند که این تکان ها به شدت خطرناک هستند و ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد.

یکی از دلایل امنیت نماشویی با طناب این است که شما با دو طناب کار خود را آغاز و پایان می دهید. جنس و کیفیت این طناب ها به قدری بالا است که به هیچ عنوان پاره نمی شوند و حالا اگر این  فعل محال نیز رخ دهد که در صورت پاره شدن طناب، حالا طناب دوم می تواند شما را کنترل کند و از رخ دادن حادثه بزرگ جلوگیری کند.

علاوه بر این دو طناب، طنابی نیز به صورت مشترک با همکار شما مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت رخ دادن اتفاقی آن نیز می تواند شما را کنترل کند. و می توان گفت درصد رخ دادن حادثه نزدیک به صفر است.

کیفیت طناب های مورد استفاده به قدری بالا است که طول عمری بالغ بر ده سال دارد و طناب کار بدون نگرانی می تواند از آنها استفاده کند.

هزینه شستشو با طناب به صرفه است یا داربست

صریح و روشن عرض می کنیم که استفاده از طناب در هزینه های نهایی شما بسیار تاثیرگذار است. یه طور مثال یکی از برج های شهرک اکباتان با آن سبک خاص ساخته شده را در نظر بگیرید. حالا شما برای بستن داربست نیاز به حجم عظیمی از داربست را خواهید داشت، علاوه بر این برای حمل این حجم داربست نیاز است که چندین کامیون وارد عمل کنید.

 بعد از آوردن و تهیه داربست های مورد نیاز برای پروژه حالا باید بستن و مهار کزدن داربست ها را شروع کنید که برای ساختمانی به این بزرگی دز بهترین حالت زمانی بالغ بر چهار یا پنج روز طول می کشد. از امنیت و نوع بستن داربست نیز نمی شود ساده گذشت که در صورت اهمال کاری صدمات جبران ناپذیری را می تواند وارد نمایید.

جدای از خطرها و اتفاقاتی که ممکن است در زمان بستن داربست رخ دهد، برای تجهیز و آماده سازی این ساختمان هزینه بسیار زیادی را باید متقبل شوید. اما در صورت انتخاب طناب اصلا زمانی برای تجهیز نیاز نیست و در اولین فرصت بعد از بازدید توسط کارشناس شرکت و عقد قرارداد طنابکاران می توانند شروع به کار کنند و نیازی به صرف هزینه گزاف نیست.

ضریب اطمینان روش طناب با بیمه مسئولیت

شستشوی نما یک شغل با چالش های فراوان است که به علت سختی ها و خطرات زیادی که دارد زیر مجموعه مشاغل سخت قرار می گیرد.

حالا با توجه به این چالش ها و سختی ها این روزها بیمه مسئولیت پا به عرصه گذاشته است و شرکت های معتبر شستشوی نما از این امکان برای امنیت خاطر کارکنان و طناب کاران خود استفاده می کنند.

با توجه به توضیحات بالا و کیفیت بسیار بالای طناب و تجهیزات کامل طناب کاران که استفاده می کنند از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند با توجه به این شرایط شرکت های بیمه ای علاقه زیادی به فعالیت در این عرصه دارند.

نکته خیلی مهمی که نباید ساده از کنار آن عبور کرد این است که کارفرما حتما از در زمان بازید نماینده شرکت از کارشناس شرکت راجع به بیمه مسئولیت پرسش کند و مطمئن باشد که طناب کاران بیمه هستند زیرا در صورت رخ دادن اتفاقی مشکلات بزرگی رخ خواهد داد.

ما در مجموعه ویوپارس با داشتن کادری مجرب و بیمه مسئولیت این اطمینان خاطر را به شما می دهیم که هیچ کوتاهی ای در این زمینه از شرکت رخ نخواهد داد و نگرانی ای بابت این موضوع وجود ندارد.

اموزش نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ